Formuła 1 w Wirtualnej Polsce

Ruszył nowy serwis sportowy Wirtualnej Polski – Formuła 1. Pod adresem f1.wp.pl znaleźć można kalendarz wyścigów, wyniki i klasyfikacje zawodników, sylwetki kierowców oraz charakterystyki zespołów. WP przypomina historię Formuły 1 i przybliża postać polskiej gwiazdy stajni BMW-Sauber – Roberta Kubicy.
Michael Schumacher, Mika Hakkinen, Fernando Alonso, Alain Prost, Niki Lauda to nazwiska, które na hasło „Formuła 1” bez mrugnięcia okiem wymieni dziś bodaj każdy Polak. Odkąd w wyścigach Formuły 1 startuje Robert Kubica, dosłownie zakochaliśmy się w tym sporcie. Właśnie z myślą rosnącej liczbie miłośników wyścigów na torze powstał specjalny serwis Wirtualnej Polski – Formuła 1 (f1.wp.pl).

„Mamy tu wszystko, co może zainteresować fana Formuły 1; bieżące wiadomości, statystyki, klasyfikacje zawodników i konstruktorów, kalendarz startów oraz ostatnie wyniki. Serwis pozwala internautom na zamieszczanie komentarzy i wyrażanie opinii w ankietach. – mówi Grzegorz Chodkowski, Kierownik Grupy Sport w Wirtualnej Polsce – Oczywiście mocno zaakcentowaliśmy obecność Roberta Kubicy w tym elitarnym gronie kierowców.
W specjalnej sondzie na temat startu Kubicy w Grand Prix Australii użytkownicy serwisu oddali ponad 15 tysięcy głosów. Aż 62% z nich oceniło, że mimo awarii bolidu, nasz rodak spisał się bardzo dobrze. Co ciekawe, w chwili głosowania serwis ‘stał w WP’ zaledwie od kilku godzin.”

Już dziś na stronach witryny prześledzić można dokonania gwiazd Formuły 1, dowiedzieć się wszystkiego o torach, po których poruszają się bolidy (WP prezentuje też ich graficzne schematy), przypomnieć sobie historię wyścigów oraz przejrzeć „tabelę wszechczasów” – ranking zwycięskich kierowców i najlepszych zespołów, począwszy od 1950 roku. W serwisie powstaje także, uzupełniana systematycznie o nowe materiały, „Encyklopedia F1”.

„Grand Prix w Malezji, które zostanie rozegrane 8 kwietnia oraz wszystkie pozostałe wyścigi, aż do jesiennego GP w Brazylii, będziemy relacjonować na żywo. – opowiada Grzegorz Chodkowski – Będziemy też systematycznie uzupełniać serwis o coraz to nowe treści. Pojawią się w nim m.in. opinie ekspertów i materiały multimedialne.”

Serwis WP uzupełniają galerie zdjęć oraz artykuły z prasy codziennej i tematycznej poświęcone Formule 1 (dział „Prasa o F1”).

www.f1.wp.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry