France Télécom i Publicis tworzą fundusz inwestycyjny

Francuskie firmy France Télécom-Orange oraz Publicis Groupe połączyły siły w celu stworzenia nowego funduszu inwestycyjnego. Ma on wspierać technologiczne startupy z Francji i innych krajów Unii Europejskiej.

Korporacje porozumiały się w sprawie utworzenia funduszu inwestycyjnego o kapitale 150 mln euro. Spółki chcą również znaleźć kolejnych partnerów, którzy podwoiliby tę kwotę.

France Télécom i Publicis tworzą fundusz inwestycyjny 1Fundusz wspierać ma przedsiębiorców internetowych z Francji i innych krajów Unii Europejskiej. Może również dofinansowywać działania startupów spoza Europy – w porozumieniu z funduszami azjatyckimi czy amerykańskimi. Kwota dofinansowania sięgać ma miliona euro, ale fundusz może być również uczestniczyć w późniejszych rundach finansowania (do 15 mln euro na projekt).

Nowy fundusz będzie zarządzany przez specjalną firmę, a decyzje inwestycyjne podejmowane mają być przez przez komitet złożony z przedstawicieli France Télécom-Orange oraz Publicis Groupe. Szczegóły mają zostać przedstawione w późniejszym terminie.

Głównym celem funduszu będą firmy skupiające się na cyfrowych technologiach, treściach i usługach. Możliwe branże to marketing, e-commerce, treści i usługi mobilne, gry online i sieci społeczne oraz powiązane technologie i infrastruktury takie jak cloud computing, bezpieczeństwo czy płatności online – czytamy w informacji prasowej.

Plany utworzenia nowego funduszu zatwierdzić muszą jeszcze odpowiedni regulatorzy rynku.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry