France Telecom i Wanadoo reorganizują

France Telecom i Wanadoo (dostawca usług internetowych w grupie France Telecom) planują reorganizację na polu aktywności internetowej.

Wanadoo przeniesie część firmy zajmującą się kreacją stron oraz hostingiem Wanadoo Services Pro, do France Telecom- ponadto zdobędzie zlecenia związane z książkami adresowymi France Telecom. To pozwoli również kontrolować wszystkie operacje związane z aktywnością na polu rejestracji domen jednemu oddziałowi.

Oddział Pages Jaunes wciąż będzie zajmować się tworzeniem stron dla małych i średnich przedsiębiorstw. Ponadto Pages Jaunes zdobędzie zlecenia związane z Intelmatique, należącym do France Telecom. Intelmatique to m.in. Minitel, pozwalający na dostęp do białych stron adresowych w 15 krajach.

Wanadoo wierzy, że operacje te pozwolą skupić się bardziej na dostępie do Internetu, kreacji stron, rejestracji domen oraz rozwijaniu usług dodanych.

France Telecom posiada 33,93% akcji Telekomunikacji Polskiej. Telekomunikacja Polska posiada 50% + 1 akcji portalu Wirtualna Polska.

Wanadoo

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top