FreecoNet certyfikuje kolejne urządzenia VoIP

Już po raz drugi operator telefonii internetowej FreecoNet przyznał certyfikaty dla sprzętu VoIP. Certyfikat poświadcza, że urządzenie umożliwia bezproblemowe korzystanie z telefonii internetowej i usług dodanych od FreecoNet. W gronie wyróżnionych znalazły się dwa routery FRITZ!BOX (modele 5113 i 7113) oraz telefony IP marki Yealink (T20P, T22P, T26P, T28P) i Siemens (A580IP).

Certyfikowane urządzenia AVM – FRITZ!BOX 5113 i FRITZ!BOX 7113 – to uniwersalne i atrakcyjne cenowo routery, które idealnie sprawdzają się w małej, domowej lub biurowej sieci. Urządzenia posiadają modem ADSL (obsługa Neostrady TP, Net24 Netii itp.), dwuportową bramkę VoIP oraz port Ethernet. Popularne routery FRITZ dają możliwość przyłączenia 2 niezależnych analogowych aparatów telefonicznych. Posiadają zaawansowane funkcje bezpieczeństwa – m.in. certyfikowaną przez niemiecki TUV zaporę sieciową, ochronę przed atakami hakerów typu DDoS, czy ochronę rodzicielską. FRITZ!BOX 7113 umożliwia także korzystanie z sieci bezprzewodowej.

Do wcześniej certyfikowanego telefonu IP Siemens C470IP, dołączył teraz kolejny model tej marki – A580IP. Przy jego pomocy można rozmawiać przez internet (VoIP), jak i przez stacjonarną sieć telefoniczną (opcjonalnie). Dużą swobodę rozmów zapewnia także możliwość podłączenia do 5 dodatkowych słuchawek ze standardem DECT GAP, przy czym jednocześnie można prowadzić 3 rozmowy (2 przez VoIP i jedną przez sieć stacjonarną). Dodatkowo, obydwa modele telefonów posiadają szereg użytecznych funkcji, jak np. identyfikację rozmówcy CLIP, tryb głośnomówiący, alarm czy książkę adresową. Obecnie, w ramach nowej umowy terminowej we FreecoNet, można otrzymać na start jeden z dwóch certyfikowanych telefonów Siemens za symboliczną złotówkę.

Testy urządzeń zostały przeprowadzone w należącym do FreecoNet laboratorium badawczym w Poznaniu, które jest dedykowane technologii VoIP. Sprzęt testowano pod kątem bezproblemowego współdziałania z platformą FreecoNet i zgodności ze standardami RFC, a także komfortu użytkowania (m.in. zapewniana jakość rozmów, stabilność działania, wsparcie dla usług dodanych VoIP). Była to już druga edycja certyfikowania sprzętu VoIP przez FreecoNet. Poprzednia odbyła się w maju 2009 roku, kiedy to certyfikat otrzymały: FRITZ!BOX (modele 7170 i 7270), Cisco Systems (SPA921, SPA922, SPA941, SPA942, SPA962, SPA2102, SPA3102, PAPT2), Grandstream (HT502 i BT200), a także Siemens (C470IP).

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top