Fundusze24.pl – nowy Wortal Funduszy Inwestycyjnych

Opublikowano: 8 lipca 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Wortal Funduszy Inwestycyjnych WFI.pl zmienił nazwę na Fundusze24.pl www.fundusze24.pl. Dotychczasowy adres www.wfi.pl nadal pozostaje w użyciu.
E-financial S.A., właściciel Grupy Inwestycje.pl, do której należy portal Fundusze24.pl zdecydował o zmianie, gdyż nowa nazwa lepiej oddaje charakter serwisu, jest atrakcyjniejsza dla reklamodawców, a w przyszłości pozwoli realizować szersze projekty, związane z inwestowaniem w fundusze inwestycyjne. E-financial S.A. stal się właścicielem serwisu WFI.pl w drodze przejęcia na początku 2008 roku. Od początku  realizuje spójną strategię rozwoju zorientowaną na użyteczność witryny z punktu widzenia użytkownika – gracza giełdowego, który lokuje kapitał w fundusze inwestycyjne. – Projekt WFI.pl pod nową marką Fundusze24.pl będzie z powodzeniem kontynuowany. Serwis doskonale uzupełnia ofertę inwestycyjno – biznesową całej naszej Grupy Mediowej Inwestycje.pl, jest narzędziem wykorzystywanym przez użytkowników naszego głównego serwisu inwestycyjnego – www.inwestycje.pl. – mówi Grzegorz Czapla, Prezes Zarządu E-Financial S.A. Dlatego też zawartość serwisu nie zmieni się, a zmiana marki pozwoli utrzymać i poszerzyć obecne grono użytkowników. – dodaje.
Zakup domeny i zmiana nazwy na Fundusze24.pl to działanie o znaczeniu strategicznym dla dalszego rozwoju serwisu. Nadaje portalowi szerszy kontekst tematyczny, precyzuje aktualność i ciągłość jego oferty a także – co najważniejsze z punktu widzenia marketingowego – nowa nazwa dodaje serwisowi atrakcyjności na rynku reklamy finansowej.

Zawartość merytoryczna Fundusze24.pl nie zmieni się, będzie nadal źródłem notowań funduszy: akcji, papierów dłużnych, inwestycji zagranicznych, rynku pieniężnego, funduszy zrównoważonych, stabilnego wzrostu, zamkniętych i innych. Portal będzie nadal prezentował czytelne tabele, rankingi funduszy, porady, a także opisy poszczególnych funduszy inwestycyjnych oraz towarzystw funduszy inwestycyjnych.

Fundusze24.pl to platforma, która pozwala każdemu użytkownikowi sprawdzić i trenować umiejętności inwestowania pieniędzy w fundusze inwestycyjne, zanim przyjdzie podejmować decyzje w realnym świecie inwestycji – na rynku ryzyka i ogromnych możliwości zarabiania pieniędzy. Najistotniejszym elementem Fundusze24.pl będzie nadal jest gra online umożliwiająca wirtualnie inwestowanie w fundusze inwestycyjne. Gra pozwala przeprowadzać symulacje inwestycyjne, testować strategie, jest miejscem, gdzie można spróbować swoich sił i zmierzyć się z innymi graczami. By gracz mógł poczuć się jak na prawdziwym rynku inwestycyjnym, otrzymuje wirtualny milion złotych w grze, która toczy się według realnych zasad, jakie obowiązują inwestorów na prawdziwym rynku inwestycyjnym. Fundusze24.pl pozwala każdemu sprawdzić i trenować umiejętności inwestowania pieniędzy, zanim przyjdzie podejmować decyzje inwestycyjne w realnym świecie inwestycji – na rynku ryzyka, ale i ogromnych możliwości pomnażania kapitału. Już ponad 2.5 tysiąca graczy bierze udział w wirtualnej grze dostępnej w Wortalu Funduszy Inwestycyjnych WFI.pl. Wartość ponad 4 800 aktywnych portfeli inwestycyjnych przewyższa 409 milionów złotych. W stosunku do danych z lutego 2008 r. do gry dołączyło ponad 1000 nowych inwestorów, a wartość portfeli graczy wzrosła o ponad 200 milionów złotych. Od niedawna uczestnicy gry oraz wszyscy użytkownicy WFI.pl maja do dyspozycji także Forum dyskusyjne (http://www.wfi.pl/forum/), które pozwala im wymieniać się wiedzą i doświadczeniem w inwestowaniu.

Portal Fundusze24.pl należy do Grupy inwestycje.pl. Jest jednym z trzech filarów Grupy, obok jednych z największych w Polsce projektów finansowych – serwisu finansowego Inwestycje.pl oraz portalu rynku walutowego Waluty.com. Właścicielem i wydawcą Grupy inwestycje.pl jest spółka mediowa E-financial S.A.

Dawid ZarazińskiFundusze24.pl – nowy Wortal Funduszy Inwestycyjnych

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.