Gadu-Gadu z Plusem

Opublikowano: 20 grudnia 2007. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Gadu-Gadu S.A. i Polkomtel S.A., operator sieci Plus, podpisały umowę o współpracy, której efektem będzie rozpoczęcie działalności przez kolejnego mobilnego operatora telefonii komórkowej (MVNO).

Umowa została podpisana w siedzibie Polkomtel S.A. przez przedstawicieli zarządów Gadu-Gadu S.A. i  Polkomtel S.A.

Gadu-Gadu z Plusem 1

– To duże wydarzenie nie tylko dla spółki Gadu-Gadu, ale także jej milionów użytkowników – mówi Piotr Pokrzywa z Zarządu Gadu-Gadu S.A. – Wkrótce w ramach sieci Gadu-Gadu użytkownik będzie korzystał obok komunikatora i telefonii VoIP także z nowoczesnej sieci telefonii komórkowej. Komórka GG ma szansę znaleźć się w kieszeniach milionów użytkowników.

– Cieszymy się z podpisania umowy, zapowiadaliśmy wejście na rynek MVNO już podczas debiutu giełdowego – mówi Krzysztof Szalwa z Zarządu Gadu-Gadu S.A. – Użytkownicy usług Gadu-Gadu to oczywiście miłośnicy nowych technologii, komunikujący się, a więc korzystający także z telefonii komórkowej. Z pewnością dla Gadu-Gadu rynek telefonii komórkowej to naturalny, duży i atrakcyjny kolejny sektor. Jesteśmy już zresztą na nim obecni, oferując mobilne wersje komunikatora na telefony komórkowe. Teraz zaoferujemy użytkownikom pełnię możliwości usług telefonii komórkowej, pod znakiem GG.

– Dla Polkomtel S.A., pioniera współpracy z operatorami wirtualnymi na polskim rynku, zawarcie umowy z Gadu-Gadu to kolejny etap realizacji strategii, której celem jest udostępnianie naszej sieci na zasadach hurtowych partnerom dającym gwarancję długotrwałej współpracy korzystnej dla obu stron – powiedział Adam Glapiński, prezes zarządu, dyrektor generalny Polkomtel S.A.   – Cieszę się, że nasza sieć umożliwi start kolejnego na rynku wirtualnego operatora, który już wkrótce zaproponuje oryginalny pakiet usług telekomunikacyjnych. Oczekujemy, że współpraca okaże się satysfakcjonująca i owocna nie tylko dla nas, partnerów umowy, ale przede wszystkim dla klientów.

Spółka Gadu-Gadu planuje uruchomienie usługi MVNO w drugiej połowie 2008 roku, wówczas przedstawi też ofertę handlową, jak również markę, pod jaką będą świadczone usługi mobilnego operatora.

Hanna LaskowskaGadu-Gadu z Plusem

Podziel się!

O autorze

hania