Gadu Klasa: możliwe połączenie Gadu-Gadu i Naszej-Klasy?

Jak informuje Polska Agencja Prasowa za redakcją rosyjskiego „Kommiersant”, trwają rozmowy pomiędzy właścicielami Naszej-Klasy i Gadu-Gadu na temat ewentualnego połączenia obu firm. Doniesień tych nie komentują przedstawiciele firm.

Rosyjska firma DST (Digital Sky Technology), posiadająca ponad 75 proc. udziałów w Naszej-Klasie ma prowadzić negocjacje ze spółką Naspers, która jest właścicielem Gadu-Gadu. Ta ostatnia ma przeprowadzać wstępne badania prawne i finansowe, poprzedzające połączenie (due diligence) z holdingiem Forticom, należącym do DST, posiadającym udziały w kilku serwisach (m.in. Nasza-Klasa, Odnoklassniki.ru, One.lt i One.lv).

Według ekspertów połączenie Naszej-Klasy i Gadu-Gadu uprości przekonywanie reklamodawców, a obniżenie kosztów (chociażby wynikających z połączenia sprzedaży i uniknięcia tych samych prac) pozytywnie odbije się na dochodowości biznesu, pisze „Kommiersant”.

Dyrektor generalny DST Jurij Milner odmówił „Kommiersantowi” komentarza, nie udzielił go również Naspers. Polscy przedstawiciele Naszej-klasy oraz Gadu-Gadu także odmawiają komentowania tych doniesień.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry