Gadu Klasa: możliwe połączenie Gadu-Gadu i Naszej-Klasy?

Opublikowano: 8 lutego 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , ,

Jak informuje Polska Agencja Prasowa za redakcją rosyjskiego „Kommiersant”, trwają rozmowy pomiędzy właścicielami Naszej-Klasy i Gadu-Gadu na temat ewentualnego połączenia obu firm. Doniesień tych nie komentują przedstawiciele firm.

Rosyjska firma DST (Digital Sky Technology), posiadająca ponad 75 proc. udziałów w Naszej-Klasie ma prowadzić negocjacje ze spółką Naspers, która jest właścicielem Gadu-Gadu. Ta ostatnia ma przeprowadzać wstępne badania prawne i finansowe, poprzedzające połączenie (due diligence) z holdingiem Forticom, należącym do DST, posiadającym udziały w kilku serwisach (m.in. Nasza-Klasa, Odnoklassniki.ru, One.lt i One.lv).

Według ekspertów połączenie Naszej-Klasy i Gadu-Gadu uprości przekonywanie reklamodawców, a obniżenie kosztów (chociażby wynikających z połączenia sprzedaży i uniknięcia tych samych prac) pozytywnie odbije się na dochodowości biznesu, pisze „Kommiersant”.

Dyrektor generalny DST Jurij Milner odmówił „Kommiersantowi” komentarza, nie udzielił go również Naspers. Polscy przedstawiciele Naszej-klasy oraz Gadu-Gadu także odmawiają komentowania tych doniesień.

Dawid ZarazińskiGadu Klasa: możliwe połączenie Gadu-Gadu i Naszej-Klasy?

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.