GaduAIR zapowiada koniec ery SMS-ów

Popularne sms-y znikną, ponieważ… nie będą opłacalne – zapowiada sieć komórkowa GaduAIR. SMS-y zaczynają już być zastępowane przez bezpłatną komunikację internetową, np. przez komunikatory instalowane w telefonach. Zapowiedź nowych czasów widać już także w reakcjach konkurencji na ofertę internetową przygotowaną przez telefonię GaduAIR .

Zmiany przyspieszyło wejście na rynek nowej telefonii komórkowej pre-paid od GG – GaduAIR. Sieć zaoferowała milionom użytkowników bezpłatny komunikator Gadu-Gadu. W ramach startera abonent otrzymuje dostęp do darmowej aplikacji (płatnej u innych operatorów), co więcej nie ponosi kosztów związanych z transmisją danych. Zamiast więc wysyłać płatne SMS-y, użytkownik może wysyłać i odbierać wiadomości przez zintegrowany z telefonem komunikator.

Dodatkowa zaleta, poza oszczędnością, to brak ograniczenia znaków. W SMS-ie można jednorazowo wysłać maksymalnie tylko 160 znaków. W komunikatorze można ich wpisać znacznie więcej i wysyłać kolejno wiadomości, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Zaoferowanie milionom polskich internautów przez GaduAIR nowej oferty spotkało się już z pierwszymi odpowiedziami konkurencji, która albo wprowadziła bezpłatne sms-y albo zachęca do bezpłatnego testowania komunikatora. W obu tych jednak przypadkach nadal SMS wprowadza pewne ograniczenia, a krótki testowy dostęp do komunikatora jest na razie tylko zapowiedzią.

O tym, jak popularne stają się komunikatory w komórkach, świadczy fakt, że z Gadu-Gadu w telefonach skorzystało dotychczas już ponad 1 mln osób. Dane te obejmują aplikacje płatne. Teraz, gdy w GaduAIR komunikator jest bezpłatny, na pewno liczba osób znacznie się zwiększy. Dla zdeklarowanych fanów SMS-ów, GaduAIR umożliwia wysyłanie SMS-ów, co więcej integrując je z wiadomościami na GG.

www.gaduair.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry