GazetaPraca.pl prezentuje Listę Płac Zawodów

Kierowca w Trójmieście może zarobić dwa razy więcej niż jego kolega w Warszawie, spawacz w Słupsku otrzyma trzy razy taką pensję, jak nauczyciel w Lublinie, a zawód lekarza najlepiej wykonywać w Łodzi. Przygotowana przez GazetaPraca.pl Lista Płac Zawodów ujawnia, gdzie i w jakim zawodzie warto pracować w Polsce. Zestawienie dostępne jest na stronie serwisu oraz na blogu GazetaPraca.pl.
Od poniedziałku, 22 września trwa akcja GazetaPraca.pl – „Co z tą płacą?”. Jej efektem są ukazujące się w serwisie artykuły na temat kariery, rekrutacji oraz sposobów negocjowania wysokości wynagrodzeń. 10 dziennikarzy GazetaPraca.pl sprawdzało w 10 miastach Polski zarobki przedstawicieli 30 najpopularniejszych zawodów, takich jak: informatyk, dziennikarz, księgowa, pielęgniarka, urzędnik, sprzedawca, przedstawiciel handlowy, spawacz, kierowca oraz wielu innych. Stworzona w ten sposób Lista Płac Zawodów dostarcza cennych informacji na temat wysokości zarobków Polaków w roku 2008.

Z Listy Płac Zawodów wynika, że na najwyższe zarobki liczyć mogą adwokaci, pobierający wynagrodzenie w wysokości od 3 200 zł (Kielce) do 50 000 zł (Warszawa) oraz programiści, zarabiający od 1 753 zł (Rzeszów) do 7 000 zł (Warszawa). Najniższa miesięczna stawka to zarobki sprzedawcy ze Słupska – 620 zł. Największą rozpiętością charakteryzują się płace księgowej, kształtujące się na poziomie od 850 zł w Słupsku do 14 000 zł w Warszawie. Okazuje się także, że najwyższe płace to niekoniecznie wyróżnik stolicy. Spawacz mieszkający w Warszawie liczyć może na pensję w wysokości 2 500 zł, podczas gdy jego kolega w Słupsku zarabia dwa razy tyle.

– Lista Płac Zawodów jest odpowiedzią na rosnące wśród Polaków zainteresowanie wysokością zarobków, w warunkach korzystnej dla nich sytuacji na rynku pracy. Zestawienie uświadamia przedstawicielom najpopularniejszych zawodów, w jakich miastach mogą liczyć na najwyższe zarobki. Na tym jednak nie koniec. Prezentując średnie koszty życia w danym mieście, Lista pozwala na dokonanie kalkulacji opłacalności wyprowadzki w pogoni za wyższym wynagrodzeniem. Zaprezentowane w zestawieniu najlepiej płatne profesje to także cenne źródło informacji o tym, w jakim kierunku warto się kształcić, bądź przekwalifikować – mówi Dorota Bachman, ekspert ds. pracy, rekrutacji i kariery, dyrektor serwisu GazetaPraca.pl.

W ramach prowadzonej od poniedziałku akcji „Co z tą płacą?”, w bieżącym tygodniu w serwisie GazetaPraca.pl ukaże się jeszcze lista zawodów najlepiej opłacanych za granicą oraz rady dotyczącego tego, gdzie i jak zarobić w trakcie weekendu.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top