gemiusCrossEffect – nowe badanie cross-media

Opublikowano: 26 maja 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Polski oddział stowarzyszenia Interactive Advertising Bureau (IAB) oraz firma badawcza Gemius SA opracowały nowoczesną metodologię pozwalającą optymalizować wydatki na kampanie reklamowe prowadzone w kilku mediach jednocześnie. Badanie gemiusCrossEffect jest odpowiedzią na potrzeby marketerów, którzy w pracach nad media planami chcą kierować się rzetelnymi danymi. Otrzymują oni uniwersalny instrument wspomagający planowanie kampanii reklamowych i umożliwiający elastyczną symulację rozkładu liczby konsumentów, w zależności od rodzaju i liczby wykorzystywanych w kampaniach mediów.

gemiusCrossEffect – badanie typu cross-media – to nowoczesne narzędzie badawcze służące do optymalizacji wydatków na Internet w media planie obejmującym różne typy mediów np. TV, prasę, radio oraz Internet. Na dowolnym etapie kampanii możliwe jest określenie między innymi: w jaki sposób zmiana alokacji wydatków na poszczególne media wpłynie na ogólny wzrost jej zasięgu, jak kształtował się będzie zasięg dla każdego z wykorzystywanych mediów oraz jaki wariant media planu pozwoli na maksymalizowanie celów kampanii.

„Proporcje konsumpcji mediów zmieniają się na korzyść Internetu. Prowadzone przez nas analizy czasu korzystania z Internetu wskazują, że tzw. prime time przypada na godziny 09.00-17.00 i stale wydłuża się kosztem innych mediów” – potrzebę powstania badania wyjaśnia Artur Zawadzki, Wiceprezes Zarządu IAB Polska (Departement Badań). „Podmioty planujące kampanie zdają sobie sprawę, że niezależnie od tego czy celem kampanii jest budowa świadomości marki czy wywołanie reakcji bezpośredniej, uwzględnienie Internetu w media planach znacznie zwiększa zasięg kampanii i pozytywnie wpływa na jej efekty. Opracowane przez nas narzędzie umożliwia ocenę efektów przeniesienia części budżetów na promocję online.”

http://www.gemius.pl

Sylwester KozakgemiusCrossEffect – nowe badanie cross-media

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.