Globalne wyzwanie dla startupów

W ubiegłym roku Netcamp wraz z Siecią Aniołów Biznesu Amber zorganizowali po raz pierwszy Startup Challenge – konkurs dla innowacyjnych startupów technologicznych. Teraz wspólnie z Polską Fundacją Przedsiębiorczości, Red Sky,  Szczecińskim Parkiem Naukowo-Technologicznym i Xevin Lab powstał kolejny większy projekt – Global Startup Challenge.

To pierwsza w Polsce inicjatywa dla autorów startupów internetowych, które chcą  odnieść sukces w skali globalnej. Celem projektu jest wsparcie merytoryczne, technologiczne i finansowe najlepszych startupów z całej Europy, ponieważ zaproszenie do udziału w projekcie skierowane jest też na rynki europejskie.

Najciekawsze projekty internetowe mają szansę na wsparcie Funduszu Kapitału Zalążkowego Pomeranus Seed, który inwestuje w nowe spółki do 200 tys. euro, a także na zainteresowanie wśród Aniołów Biznesu. Otrzymają również globalną kampanią reklamową na serwisach internetowych firmy Red Sky. W połowie czerwca wybrane zostanie 10 zespołów, które będą zaproszone do Szczecina aby 1 lipca rozpocząć pracę nad swoimi projektami w inkubatorze IT. Uczestnicy otrzymają też wsparcie ekspertów z branży internetowej, e-marketingu i rynku kapitałowego w ramach cotygodniowych warsztatów.

Startupy mogą liczyć na ciężką pracę i dobrą zabawę w Szczecinie. Zespoły składające się maksymalnie z trzech osób mogą rejestrować się do 16 czerwca na stronie globstar2010.com. Oceniany będzie pomysł i model biznesowy, skład zespołu realizującego projekt a przede wszystkim jego determinacja.

Rezultatem dwumiesięcznej pracy startupów będą funkcjonalne projekty internetowe. Pod koniec sierpnia wybrani zostaną laureaci, których projekty otrzymają kapitał oraz kampanię marketingową na rynku globalnym. Najlepsze startupy zaprezentują się też we wrześniu na specjalnym spotkaniu branży internetowej Netcamp.  Laureaci Global Startup Challenge wezmą też udział w Forum Inwestycyjnym AMBER.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry