Głos i video w WPKonktakcie

Opublikowano: 9 kwietnia 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

WPKontakt, program do błyskawicznej komunikacji pomiędzy użytkownikami Internetu, umożliwia od teraz prowadzenie rozmów głosowych oraz realizację transmisji video. Najnowsza wersja aplikacji 2.5.0 wprowadza do komunikatora opcje „rozmów głosowych” i „rozmów wykorzystujących mikrofon lub kamerę video”. Kontakt pozwala dodatkowo na użycie podczas dyskusji ponad tysiąca kolorowych, animowanych emotikonów, zamieszczanie własnych zdjęć i udostępnianie ich innym użytkownikom, definiowanie schematów graficznych oraz dźwiękowych… Wszystkie te cechy czynią messenger Wirtualnej Polski (wp.pl) najbardziej multimedialnym rodzimym komunikatorem.

„Przyjęte przez nas rozwiązania pozwalają na uzyskanie najwyższej klasy transmisji głosowej także na łączach niskiej jakości – mówi Jacek Kujawa, Kierownik Działu Wytwarzania Oprogramowania WP – Niezakłócona transmisja video jest możliwa również przy modemowym połączeniu z Internetem a to było prawdziwym wyzwaniem, nie osiągniętym dotąd przez twórców krajowych messengerów”.

Aplikację Kontakt charakteryzuje unikalna funkcjonalność – możność łączności z wieloma, różnymi systemami Instant Messaging, służącymi bezpośredniej i natychmiastowej komunikacji użytkowników Sieci. Będąc najbardziej rozbudowanym polskim komunikatorem, zgodnym z innymi messengerami, w tym ICQ i Gadu-Gadu, WPKontakt włączono w światową sieć tysięcy serwerów Jabber, dzięki czemu pozwala on na prowadzenie rozmów „globalnych”, z milionami osób na całym świecie. Możliwe staje się tym samym wyszukiwanie i dodawanie kontaktów w tej ogólnoświatowej sieci. WP.pl jako jedyny portal w kraju promuje postawę całkowitej otwartości swego Instant Messengera.

http://kontakt.wp.pl

Sylwester KozakGłos i video w WPKonktakcie

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.