Gmail także dla Niemców

Opublikowano: 20 czerwca 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Blisko siedem lat po uruchomieniu swej usługi pocztowej w Niemczech, firma Google umożliwi użytkownikom skorzystanie z adresu z końcówką gmail.com. Skąd takie opóźnienie?

Firma Google na swoim oficjalnym blogu ogłosiła, że usługa znana do tej pory w Niemczech pod nazwą Google Mail będzie oferowana jako Gmail – podobnie jak odbywa się to w innych krajach. Użytkownicy będą mogli przenieść swe konta w domenę gmail.com. Wciąż będą jednak otrzymywać maile wysłane na adresy z końcówką googlemail.com.

Gmail także dla Niemców 1

Przypomnijmy, że odbiegająca od powszechnej praktyki oferta Google w Niemczech spowodowana była sporem prawnym z Danielem Gierschem, który już w 2000 roku otrzymał prawa do znaku handlowego „g-mail”. Firma Google próbowała rozwiązać sprawę na drodze sądowej, ale zabrakło jej możliwości prawnych – w 2007 roku odrzucono apelację w tej sprawie.

Ostatnio jednak stronom udało się zawrzeć porozumienie. 13 kwietnia domena gmail.de oraz znak handlowy Gmail w Niemczech został przeniesiony na firmę Google. Finansowe szczegóły ugody nie zostały ogłoszone.

Dawid ZarazińskiGmail także dla Niemców

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.