Gmail także dla Niemców

Blisko siedem lat po uruchomieniu swej usługi pocztowej w Niemczech, firma Google umożliwi użytkownikom skorzystanie z adresu z końcówką gmail.com. Skąd takie opóźnienie?

Firma Google na swoim oficjalnym blogu ogłosiła, że usługa znana do tej pory w Niemczech pod nazwą Google Mail będzie oferowana jako Gmail – podobnie jak odbywa się to w innych krajach. Użytkownicy będą mogli przenieść swe konta w domenę gmail.com. Wciąż będą jednak otrzymywać maile wysłane na adresy z końcówką googlemail.com.

Gmail także dla Niemców 1

Przypomnijmy, że odbiegająca od powszechnej praktyki oferta Google w Niemczech spowodowana była sporem prawnym z Danielem Gierschem, który już w 2000 roku otrzymał prawa do znaku handlowego „g-mail”. Firma Google próbowała rozwiązać sprawę na drodze sądowej, ale zabrakło jej możliwości prawnych – w 2007 roku odrzucono apelację w tej sprawie.

Ostatnio jednak stronom udało się zawrzeć porozumienie. 13 kwietnia domena gmail.de oraz znak handlowy Gmail w Niemczech został przeniesiony na firmę Google. Finansowe szczegóły ugody nie zostały ogłoszone.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry