Google Apps po polsku

Firma Google wprowadza nowe funkcje do Google Apps – pakietu aplikacji służących do komunikacji i pracy zespołowej.
W skład pakietu Google Apps, udostępnionego publicznie w sierpniu 2006 r., wchodzi usługa poczty elektronicznej Gmail, Google Kalendarz
z funkcją współdzielenia danych, komunikator Google Talk obsługujący również połączenia VoIP, a także Start Page, czyli mechanizm pozwalający przygotować dla danej domeny indywidualnie dopasowaną stronę startową.

Szereg komponentów, które do tej pory dostępne były wyłącznie dla anglojęzycznych użytkowników i administratorów Google Apps, obecnie oferowany jest także w wersjach: polskiej, francuskiej, włoskiej, hiszpańskiej, holenderskiej, fińskiej, norweskiej, szwedzkiej, rosyjskiej i tureckiej.

Użytkownicy pakietu Google Apps posługujący się wymienionymi wyżej językami zyskali dostęp do aplikacji Google Dokumenty i Arkusze pozwalającej tworzyć oraz wspólnie pracować nad dokumentami i arkuszami kalkulacyjnymi, bezpośrednio z poziomu przeglądarki internetowej. Będą oni mogli także tworzyć i edytować oraz współdzielić w czasie rzeczywistym prezentacje przechowywane w jednym miejscu w sieci.

Dodatkowe funkcje i aplikacje Google Apps dostępne w języku polskim to:
•    Strona startowa, centralny punkt, w którym użytkownicy Google Apps mogą sprawdzić swoje skrzynki pocztowe, zawartość kalendarzy
i dokumentów, uzyskać dostęp do najważniejszych materiałów firmowych
i przeszukiwać Internet.
•    Google Apps Premier Edition dla firm i organizacji wymagających gwarantowanej dostępności usługi email, 10 gigabajtów miejsca na pocztę dla użytkownika, interfejsów API na potrzeby integracji, a także wielojęzycznego wsparcia telefonicznego w najważniejszych kwestiach (specjaliści ds. wsparcia mówią w języki angielskim, francuskim, włoskim, niemieckim, hiszpańskim
i holenderskim).
•    Panel administracyjny dla administratorów Google Apps.
•    Narzędzia do migracji poczty dla administratorów, którzy chcą przejść do systemu Gmail z innego rozwiązania pocztowego (dostępne tylko w wersjach Premier i Education).

„Międzynarodowy zasięg Google Apps, wprowadzenie modułu prezentacji
do Google Dokumenty i Arkusze, a także ciągle uzupełniany zestaw innych funkcji, pokazują tempo, w jakim system Google Apps rozwija się i zmienia. Koncentracja na globalnym rozwoju naszych produktów jest kwestią niezwykle ważną, ponieważ 65%* użytkowników Internetu na świecie posługuje się językiem innym niż angielski. Z lokalizacji uczyniliśmy zadanie priorytetowe, żeby móc jak najszybciej reagować na potrzeby naszych klientów na całym świecie.” – powiedział Janusz Moneta, Country Marketing Manager, Google CEE.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top