Google Drive: 5 GB darmowej przestrzeni, premiera za tydzień

5 GB darmowej przestrzeni i premiera w nadchodzącym tygodniu – wiele wskazuje na to, że wirtualny dysk Google wreszcie ujrzy światło dzienne.

Google Drive to jedna z najbardziej oczekiwanych usług Google. Pisaliśmy o niej we wrześniu ubiegłego roku, informacje o rychłej premierze pojawiły się także pod koniec marca. Wszystko wskazuje na to, że użytkownicy będą mogli skorzystać z usługi już w przyszłym tygodniu – najprawdopodobniej we wtorek lub środę.

Google Drive: 5 GB darmowej przestrzeni, premiera za tydzień 1

Serwis The Next Web, powołując się na anonimowego partnera projektu, donosi, że Google Drive zaoferuje na początek 5 GB darmowej przestrzeni dyskowej. To o 3 GB więcej niż oferuje największy konkurent – Dropbox. Będzie również możliwość dokupienia większej powierzchni, choć dokładny cennik nie jest jeszcze znany.

Google Drive integrować ma się z systemem plików systemów Windows i OS X. Ma być więc widoczny jako dodatkowy folder. Dostępna ma być również aplikacja dla iOS oraz Androida. Szczegóły działania nie zostały jednak ujawnione.

Potwierdzeniem powyższych doniesień ma być oficjalna aplikacja Google Drive dla OS X, którą z serwerów Google udało się pobrać serwisowi TechCrunch. Aplikacja działa bez zarzutu, pozwala zalogować się przy pomocy konta gmail. Skorzystać z Google Drive jednak nie można – aplikacja wyświetla komunikat o tym, że usługa nie jest jeszcze aktywna dla danego użytkownika.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top