Google Drive już za chwilę?

Opublikowano: 28 marca 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Zapowiadany od bardzo dawna wirtualny dysk od Google zadebiutować ma na początku kwietnia. 

Google Drive już za chwilę? 1O rychłej premierze Google Drive donosi GigaOm. Według „anonimowych, ale dobrze poinformowanych” źródeł serwisu usługa zadebiutować ma w pierwszym tygodniu kwietnia.

Google zaproponuje swoim użytkownikom 1GB wolnej przestrzeni – o połowę mniej niż Dropbox. Będzie także możliwość dokupienia dodatkowego miejsca. Obok interfejsu przeglądarkowego, przypominającego Google Docs, pojawić ma się również klient lokalny, zintegrowany z systemem operacyjnym użytkownika. Google udostępnić ma także API dla twórców aplikacji zewnętrznych.

Usługa Google Drive jest jedną z najdłużej oczekiwanych. Pisaliśmy o niej choćby we wrześniu ubiegłego roku. Miejmy nadzieję, że tym razem informacje o premierze znajdą potwierdzenie w rzeczywistości.

Dawid ZarazińskiGoogle Drive już za chwilę?

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.