Google Earth po polsku

Opublikowano: 10 maja 2007. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Firma Google uruchomiła usługę Google Earth w siedmiu nowych wersjach językowych: po polsku, arabsku, czesku, holendersku, koreańsku, portugalsku i rosyjsku. Premiera Google Earth w lokalnych językach udostępnia użytkownikom nowe narzędzia do wyszukiwania i tworzenia treści geograficznych w ich własnym języku. Google podkreśla w ten sposób, że chce ułatwiać dostęp do usług internetowych osobom, które mówią językiem innym niż angielski.
Google Earth jest ogromną i elastyczną platformą do porządkowania i współdzielenia informacji geograficznych. Usługa łączy w sobie obrazy satelitarne, mapy oraz materiały trójwymiarowe, które składają się na wirtualny atlas, pozwalający badać i odkrywać świat. Ponadto użytkownicy mogą do tego atlasu dodawać warstwy, opisujące ich ulubione restauracje, trasy wędrówek lub zagranicznych podróży. Informacje udostępnianie w ramach Google Earth odnaleźć można dzięki wyszukiwarce. Pozwalają one poznać opinie i wkład osoby, która je stworzyła, podobnie jak przy tradycyjnym wyszukiwaniu w Internecie.

Dla użytkowników posługujących się językiem polskim, dzisiejsza premiera jest szansą na poznanie bogatych zasobów informacji, przedstawionych w kontekście geograficznym właśnie po polsku. Wszystko jedno, czy szukają lokalnych informacji, poznają cel swojej wakacyjnej wyprawy czy analizują miejsce na nowy dom bądź mieszkanie – Google Earth sprawia, że mają świat na wyciągnięcie ręki.

„Google Earth pozwala użytkownikom odkrywać i zrozumieć naszą planetę w zupełnie nowy sposób” – powiedział John Hanke, dyrektor Google Earth i Google Maps. „Koncentrujemy się na tym, żeby więcej użytkowników mogło korzystać z Google Earth w swoim języku ojczystym, co da im szansę na lepsze zrozumienie otaczającego nas świata.”

Najnowsza wersja Google Earth sprawia, że rośnie liczba twórców stron internetowych i użytkowników, którzy mogą opisywać i poznawać interesujące punkty na całym świecie. Rozwija się w ten sposób koncepcja sieci uporządkowanej geograficznie. Wyszukiwarka w Google Earth będzie pokazywać nie tylko wygenerowane przez Google wyniki związane z daną lokalizacją, ale także treści utworzone przez użytkowników, takie jak zdjęcia danego miejsca, trójwymiarowe modele budynków i wiele innych materiałów.

Aplikacja Google Earth od swojej premiery w 2005 roku została pobrana przez ponad 200 milionów unikalnych użytkowników.

www.earth.google.com/intl/pl

Hanna LaskowskaGoogle Earth po polsku

Podziel się!

O autorze

hania