Google Instant już w komórkach

Firma Google ogłosiła, że mechanizm Instant, znany dotychczas z wyszukiwarki na komputerach stacjonarnych, dostępny jest już na urządzeniach mobilnych. Obecnie na terenie USA, ale z możliwością skorzystania także w Polsce.

Wyszukuj kiedy piszesz. Idea jest prosta – użytkownicy mogą otrzymać wyniki jeszcze w czasie wpisywania zapytania – tak Google promowała mechanizm Instant. Bierze on pod uwagę dotychczasowe zapytania użytkownika, przewiduje najbardziej prawdopodobne uzupełnienie i w czasie rzeczywistym wyświetla rezultaty.

Do tej pory Google Instant dostępne było jedynie z poziomu komputerów stacjonarnych. Obecnie jest dostępne jako opcja dla telefonów działających na platformach Android 2.2 oraz iOS 4. Mechanizm zaimplementowany został w angielską wersję wyszukiwarki, kolejne języki mają pojawić się wkrótce, ale mieszkańcy innych niż USA krajów dość łatwo mogą z niej skorzystać. Należy w tym celu po wejściu na stronę wyszukiwarki wybrać „Google in English”, a następnie włączyć Instant.

Usługa zaprojektowana jest przede wszystkim dla sieci 3G oraz Wi-Fi i ma pozwalać nie tylko na ograniczenie czasu wyszukiwania, ale jednocześnie oszczędność ilości przesyłu danych.

Poniżej prezentujemy film, który pokazuje działanie mobilnej wersji Google Instant.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Shopper Day 2021
26.10.2021
Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry