Google Instant już w komórkach

Opublikowano: 5 listopada 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Firma Google ogłosiła, że mechanizm Instant, znany dotychczas z wyszukiwarki na komputerach stacjonarnych, dostępny jest już na urządzeniach mobilnych. Obecnie na terenie USA, ale z możliwością skorzystania także w Polsce.

Wyszukuj kiedy piszesz. Idea jest prosta – użytkownicy mogą otrzymać wyniki jeszcze w czasie wpisywania zapytania – tak Google promowała mechanizm Instant. Bierze on pod uwagę dotychczasowe zapytania użytkownika, przewiduje najbardziej prawdopodobne uzupełnienie i w czasie rzeczywistym wyświetla rezultaty.

Do tej pory Google Instant dostępne było jedynie z poziomu komputerów stacjonarnych. Obecnie jest dostępne jako opcja dla telefonów działających na platformach Android 2.2 oraz iOS 4. Mechanizm zaimplementowany został w angielską wersję wyszukiwarki, kolejne języki mają pojawić się wkrótce, ale mieszkańcy innych niż USA krajów dość łatwo mogą z niej skorzystać. Należy w tym celu po wejściu na stronę wyszukiwarki wybrać „Google in English”, a następnie włączyć Instant.

Usługa zaprojektowana jest przede wszystkim dla sieci 3G oraz Wi-Fi i ma pozwalać nie tylko na ograniczenie czasu wyszukiwania, ale jednocześnie oszczędność ilości przesyłu danych.

Poniżej prezentujemy film, który pokazuje działanie mobilnej wersji Google Instant.

Dawid ZarazińskiGoogle Instant już w komórkach

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.