Google I/O trwa – oto nowości z drugiego dnia [wideo]

Firma Google, podobnie jak dzień wcześniej, także wczoraj zaprezentowała kilka nowości, w tym przeglądarkę Chrome i klienta Google Drive dla urządzeń z iOS oraz chmurę obliczeniową Compute Engine.

Google Chrome

Wersja mobilna przeglądarki dla systemu iOS Chrome wyposażona została w mechanizm synchronizacji z serwerami Google. Dotyczy to haseł, zakładek, historii oraz otwartych na innych urządzeniach kart. Możliwe jest również przeglądanie internetu w trybie Incognito. Wygląd aplikacji jest spójny z wersjami na inne platformy. Aplikacja dostępna jest już w AppStore dla urządzeń z systemem iOS w wersji 4.3 lub nowszej.

Google Drive

Internetowy dysk Google również trafia do systemu iOS. Wersja mobilna umożliwia przeglądanie zawartości dysku (edycja możliwa jest poprzez otwarcie dokumentu w przeglądarce Safari) oraz wyszukiwanie plików. Możliwe jest także wyszukiwanie zawartości zeskanowanych dokumentów i zdjęć, dzięki technologii rozpoznawania tekstu i obrazów.

Nowością w aplikacji internetowej jest możliwość edycji dokumentów w trybie offline.

Google Drive dostępne jest już w AppStore dla urządzeń z systemem iOS w wersji 5.0 lub nowszej.

Google I/O trwa – oto nowości z drugiego dnia [wideo] 1

Compute Engine

Google chce konkurować z EC2 Amazonu i Azure Microsoftu na rynku cloud computingu: zaprezentowała więc własną chmurę obliczeniową dla firm – Compute Engine. Google obiecuje najwyższą stabilność i wydajność usługi oraz 50 proc. obliczeń więcej za dolara w porównaniu do konkurencji. Klient może konfigurować klastry składające się z tysięcy wirtualnych maszyn linuksowych.W usłudze dostępne są maszyny wirtualne z 1, 2, 4 lub 8 rdzeniami i 3,75 GB pamięci RAM na rdzeń. Ceny zaczynają się od $0.145/h za jednordzeniową maszynę.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry