Google Keep: będzie alternatywa dla Evernote?

Opublikowano: 18 marca 2013. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Google może wprowadzić możliwość zapisywania notatek online. Nowa funkcja pojawiła się na chwilę, szybko jednak została wycofana.

O sprawie poinformował serwis Android Police, który zauważył, że na wirtualnym dysku Google pojawiła się kolejna opcja – Google Keep. Ma to być nowa usługa, która pozwalać będzie na zapisywanie notatek, oznaczanie ich kolorami, dodawanie do nich zdjęć, tworzenia list zadań. Całość przypominać ma produkty takie jak Evernote czy Simplenote, choć o bardzo ograniczonych możliwościach.

Google Keep została szybko wycofana z dysku Drive. Tego typu testy nie muszą dawać pewności, że produkt zostanie wprowadzony. Pewne jest jednak to, że Google potrzebuje nowych produktów, które odciągną uwagę od ostatnich decyzji o kasacji części projektów, w tym Google Readera.

google_keep_1

google-keep-2

Dawid ZarazińskiGoogle Keep: będzie alternatywa dla Evernote?

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.