Google kupuje firmę twórców Snapseed

Opublikowano: 18 września 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Firma Google przejęła twórców aplikacji Snapseed oraz szeregu graficznych wtyczek. Cena zakupu nie została upubliczniona.

Nik Software to niemiecka firma tworząca oprogramowanie fotograficzne. W jej portfolio znajduje się m.in. Snapseed, aplikacja dla systemów Windows, iOS i OS X, która często porównywana jest z Instagram. Niedługo pojawić miała się również wersja na Androida.

Chcemy pomagać naszym użytkownikom w tworzeniu zdjęć, które będą kochać, a Nik robi to lepiej niż ktokolwieknapisał Vic Gundotra starszy wiceprezes Google.

Google kupuje firmę twórców Snapseed 1

Oprócz Snapseed ważnym elementem działań Nik Software jest przygotowywanie wtyczek graficznych do takich programów jak Adobe Lightroom czy Aperture. Trudno jednak powiedzieć na czym skupiać będzie się zespół po przejęciu. Pojawiły się spekulacje, że Google porzuci prace na wtyczkami i skupi się na włączeniu funkcji Snapseed do swego serwisu społecznościowego.

Dawid ZarazińskiGoogle kupuje firmę twórców Snapseed

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.