Google ma zielone światło na przejęcie Motoroli

Opublikowano: 15 lutego 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Komisja Europejska w poniedziałek, 13 lutego, zatwierdziła plany przejęcia Motorola Mobility przez Google Inc. Firma Motorola została kupiona przez Google w sierpniu 2011 roku za kwotę 12,5 mld dolarów.

Jeszcze w 2011 roku Komisja Europejska zablokowała możliwość przeprowadzenia transakcji przejęcia przez Google producenta telefonów komórkowych Motorola, argumentując swoją decyzję przepisami antymonopolowymi. W chwili obecnej prezentuje inne stanowisko tłumacząc, że transakcja nie powinna wprowadzić znaczących zmian na rynku systemów operacyjnych i patentów dla tych rozwiązań.

Google ma zielone światło na przejęcie Motoroli 1

Jeśli finalnie dojdzie do zakupu, Google umocni pozycję rynkową wobec konkurentów i będzie mogła korzystać z patentów Motorola. Taka transakcja może stanowić zabezpieczenie przeciw pozwom ze strony Apple.

Decyzja Komisji Europejskiej jest kamieniem milowym, który prowadzi do szybkiego zakończenia procesu przejęcia. Zanim jednak to nastąpi, musimy poczekać na wydanie oficjalnego stanowiska paru innych instytucji – powiedział Don Harrison, wiceprezydent i główny prawnik koncernu Google.

Umowa przejęcia Motoroli przez Google została zawieszona również przez Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych i inne organy międzynarodowe regulujące rynek. Być może teraz droga do finalizacji transakcji zostanie odblokowana.

za: venturebeat.com

Marta Michałek-MachniewskaGoogle ma zielone światło na przejęcie Motoroli

Podziel się!

O autorze

marta