Są mapy Google dla iOS!

Opublikowano: 13 grudnia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Firma Google udostępniła wreszcie natywną aplikację z mapami dla systemu iOS. Jakie funkcje oferuje? Czy jest lepsza niż krytykowane mapy Apple?

Mapy dla iOS nie przypominają już aplikacji, która dostępna była w poprzednich wersjach systemu operacyjnego Apple. Ma  nawigację krok po kroku ze wsparciem głosowym, wskazuje utrudnienia w ruchu, jest możliwość sprawdzenia trasy z wykorzystaniem transportu publicznego. Naszym zdaniem jest jedną z najładniejszych aplikacji mapowych dostępnych obecnie na urządzeniach mobilnych.

Mapy wypadły z iOS w czasie ogłoszenia szóstej wersji systemu – w czerwcu tego roku. Zastąpione zostały własnymi mapami Apple, które jednak spotkały się z chłodnym przyjęciem. Google we wrześniu zapowiedziała udostępnienie własnego, natywnego rozwiązania, na które trzeba było jednak czekać kilka miesięcy.

Aplikacja jest darmowa i można ją pobrać z tego adresu.

Dawid ZarazińskiSą mapy Google dla iOS!

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.