Google odświeża Gmaila

Firma Google nie przestaje ujawniać kolejnych nowości. Najważniejszą pozostaje oczywiście serwis społecznościowy Google+, ale szeroko komentuje się odświeżenie najważniejszych usług korporacji. Firma przedstawiła właśnie zapowiedź nowego Gmaila.

Po odświeżonej wyszukiwarce, kalendarzu czy mapach, Google zapowiada zmianę jednej z najpopularniejszych usług – serwisu mailowego Gmail. Użytkownicy mogą podejrzeć nadchodzące nowości już teraz aktywując z menu Motywów dwa z nich – Podgląd lub Podgląd (zwarty).

Google odświeża Gmaila 1

Google odświeża Gmaila 2

Głównym celem jaki przyświeca Google jest „wyeliminowanie niepotrzebnego nieładu i uczynienie Gmaila pięknym w równym stopniu, w jakim jest potężnym”. To część strategii firmy, która chce uczynić swoje produkty „bardziej skupionymi, elastycznymi i wygodnymi”.

Google informuje, że prace nad nowym Gmailem trwać będą przez kilka najbliższych miesięcy. Obecnie dostępne szablony są zapowiedzią kierunku zmian. Gmail zyska większe przyciski, szarą kolorystykę z czerwonymi i niebieskimi, lepiej ulokowanymi elementami oraz nowe zabezpieczenia przed oszustwami – użytkownik nie będzie już musiał klikać „pokaż szczegóły” by zobaczyć adres nadawcy wiadomości.

Nowe szablony pozostają w fazie eksperymentalnej i firma zapowiada, że niektóre rozszerzenia z katalogu Laboratorium mogą nie być w pełni funkcjonalne.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top