Google próbuje utrudnić życie piratom

Google zmienia algorytm wyszukiwania. Strony często zgłaszane jako zawierające treści naruszające prawa autorskie będą automatycznie pojawiały się niżej w wynikach wyszukiwania.

Google próbuje utrudnić życie piratom 1Google stale udoskonala algorytm wyszukiwania aby dostarczyć użytkownikom wyniki jak najwyższej jakości. W tym tygodniu w życie wejdzie kolejna, znacząca zmiana.

Algorytm, który ustala położenie danej witryny na stronie z wynikami, będzie brał pod uwagę liczbę „zasadnych wniosków o usunięcie treści w związku z łamaniem praw autorskich” . Strony, dla których ten współczynnik będzie wysoki, mogą pojawić się niżej w wynikach wyszukiwania. Ma to pomóc użytkownikom w znalezieniu wysokiej jakości treści, takich jak muzyka czy filmy z legalnych źródeł.

Google podkreśla, że tylko właściciele praw autorskich są w stanie określić, czy ich dzieło zostało użyte w autoryzowany sposób i tylko sąd może zdecydować czy prawo autorskie zostało narusozne.

Tym samym, firma z Mountain View nie jest w stanie stwierdzić, czy dana witryna udostępnia treści nielegalnie, a co za tym idzie, pewne wyniki mogą pojawić się niżej w rankingu, ale nie zostaną usunięte. Usunięcie z wyników wyszukiwania witryny zawierające treści naruszające prawa autorskie będzie możliwe po wysłaniu odpowiedniego wniosku przez właściciela tychże praw, czyli tak jak dotychczas.

Za: Google Inside Search

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry