Google próbuje utrudnić życie piratom

Google zmienia algorytm wyszukiwania. Strony często zgłaszane jako zawierające treści naruszające prawa autorskie będą automatycznie pojawiały się niżej w wynikach wyszukiwania.

Google próbuje utrudnić życie piratom 1Google stale udoskonala algorytm wyszukiwania aby dostarczyć użytkownikom wyniki jak najwyższej jakości. W tym tygodniu w życie wejdzie kolejna, znacząca zmiana.

Algorytm, który ustala położenie danej witryny na stronie z wynikami, będzie brał pod uwagę liczbę „zasadnych wniosków o usunięcie treści w związku z łamaniem praw autorskich” . Strony, dla których ten współczynnik będzie wysoki, mogą pojawić się niżej w wynikach wyszukiwania. Ma to pomóc użytkownikom w znalezieniu wysokiej jakości treści, takich jak muzyka czy filmy z legalnych źródeł.

Google podkreśla, że tylko właściciele praw autorskich są w stanie określić, czy ich dzieło zostało użyte w autoryzowany sposób i tylko sąd może zdecydować czy prawo autorskie zostało narusozne.

Tym samym, firma z Mountain View nie jest w stanie stwierdzić, czy dana witryna udostępnia treści nielegalnie, a co za tym idzie, pewne wyniki mogą pojawić się niżej w rankingu, ale nie zostaną usunięte. Usunięcie z wyników wyszukiwania witryny zawierające treści naruszające prawa autorskie będzie możliwe po wysłaniu odpowiedniego wniosku przez właściciela tychże praw, czyli tak jak dotychczas.

Za: Google Inside Search

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top