Google przygotowuje się do wojny o mobilny internet

Ostatnia prezentacja Androida, wolnego systemu operacyjnego dla urządzeń mobilnych od Google, zrobiła na ekspertach i internautach spore wrażenie. Kluczem do sukcesu ma być w tym przypadku otwartość – coś, czego brakuje iPhone’owi Apple’a – pisze ReadWriteWeb.
Interfejs Androida zawiera pewne elementy, które można spotkać także w iPhonie. Widać też, że programiści z Mountain View wzorowali się na oryginalnym, stareńkim Palm OS-ie. Najważniejsza jest jednak zupełnie nowa filozofia. Apple kazało swoim klientom korzystać z konkretnych programów w ograniczonej liczbie krajów. Google nie chce stosować takich restrykcji.

Ale takie nastawienie też niesie ze sobą pewne zagrożenia. Społeczność Androida może ulec fragmentacji, na rynku pojawią się różne, nie do końca kompatybilne implementacje systemu. Modyfikacje będą mogli wprowadzać zarówno producenci sprzętu jak i operatorzy telekomunikacyjni. W teorii prawo do zmian uzyskają także zwykli użytkownicy.

Niekompatybilność może wynikać z zainstalowanego w danym modelu urządzenia zestawu interfejsów programowania aplikacji. Dlatego Google dostarczy specjalne narzędzie diagnostyczne ustalające, czy wszystkie potrzebne API są obecne.

Źródło: RWW

Wpisy promowane

  • Firma graficzna w Krakowie
    Grafiki w mediach społecznościowych, prezentacje, filmy, ulotki, broszury, plakaty i etykiety – każdy projekt, duży czy mały, zasługuje na uwagę ...
  • Jak świadomie kreować swój wizerunek w biznesie?
    Umiejętność kreowania pozytywnego wizerunku i autoprezentacja to wiedza, która pozwoli Ci osiągnąć cele zawodowe, wzmocnić pozycję oraz zbudować karierę. Jak ...

Wydarzenia

dev.js Summit 2022
13.10.2022
semKRK#20
28.10.2022
Weź nasz patronat!
31.12.2022

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry