Google rozbudowuje centrum w Mountain View

Firma Google postanowiła rozszerzyć swoje posiadłości w Mountain View. Na powierzchni 1000 metrów kwadratowych będzie znajdować się budynek „Experience Center Google”, który służyć będzie m.in. za centrum konferencyjne. Będzie to także baza dla tajnych projektów technologicznych Google.

Nowe centrum doświadczalne jako dość duża część Googleplexu, będzie uzupełnieniem całego kompleksu. W budynku będą odbywały się spotkania i konferencje dla wybranych klientów i partnerów firmy. Wstęp na teren obiektu nie będzie możliwy dla zwykłych ciekawskich ze względu na prezentowane w środku eksperymentalne produkty Google. Dodatkowo ma znajdować się w tym miejscu tzw. Project X, czyli laboratoria umożliwiające konstruowanie nowoczesnych urządzeń i technologii z obszaru branży IT.

„Experience Center Google” może stanowić więc próbę oficjalnego wejścia na rynek produktów IT, czego przykładem jest domowe centrum rozrywki, o którym informowaliśmy na łamach e-biznes.pl. Dodatkowo nowe centrum będzie stanowiło doskonałe miejsce dla przyjmowania swoich strategicznych kontrahentów czy też przedstawicieli rządowych, którym firma Google będzie mogła zaprezentować swoje najnowsze produkty i przyszłościowe pomysły.

Kilka słów o Googleplex

Zbudowana w latach 1994-1997 siedziba firmy Google to kompleks składający się z kilku budynków rozmieszczonych na powierzchni 47 ha. Googleplex posiada 2000 podziemnych miejsc parkingowych, które ograniczają przebywanie samochodów w obrębie centrum.

Googleplex; źródło: Wikipedia
Googleplex; źródło: Wikipedia

 

Dodatkowo cała przestrzeń została wkomponowana w otaczające ją parki miejskie. 30 proc. energii zużywanej przez budynki pochodzi z paneli słonecznych zamontowanych na specjalnych słupach – drzewach oraz na dachach budynków. W skład kompleksu oprócz biur i pomieszczeń pracowniczych wchodzą również darmowe pralnie, dwa baseny, boisko do siatkówki, siłownia i 11 punktów gastronomicznych.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry