Google rozczarowuje inwestorów

Opublikowano: 20 stycznia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi:

Firma Google ogłosiła swoje wyniki finansowe za czwarty kwartał 2011 roku. Słabsze niż oczekiwano.

Google rozczarowuje inwestorów 1Pierwszy raz w historii firma przekroczyła poziom 10 mld dolarów dochodu brutto (10,58 mld). Oznacza to 25-proc. wzrost w porównaniu z analogicznym okresem 2010 roku. Przychód netto ukształtował się na poziomie 8,13 mld dolarów (6,37 mld dol. w analogicznym okresie rok wcześniej) – niżej niż wcześniejsze oczekiwania analityków z Wall Street, którzy spodziewali się ok. 8,4 mld. Google wypracowała 2,71 mld dol zysku netto (8,22 dol. zysku na akcję).

Wyniki nie wzbudziły zadowolenia inwestorów. Po ich podaniu wartość akcji Google spadła o 10 proc.

Podczas prezentacji wyników podano również kilka liczb związanych z systemem Android. W oparciu o system działa obecnie 250 mln aktywnych urządzeń (50 mln więcej niż podczas prezentacji wyników w październiku). Z Android Market dokonano 11 mld pobrań.

Poinformowano również, że serwis społecznościowy Google+ ma już ponad 90 mln użytkowników.

Dawid ZarazińskiGoogle rozczarowuje inwestorów

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.