Google Street View w lasach Amazonii

Google postanowiło w szczególny sposób uczcić Światowy Dzień Lasu – 21. marca udostępnione zostały prezentacje lasów Amazonii uwiecznione za pomocą Google Street View.

Kilku członków brazylijskiego i amerykańskiego oddziału Google Street View i Google Earth Outreach zostało zaproszonych przez Fundację Zrównoważonej Amazonii do odwiedzenia brazylijskiego rezerwatu Rio Negro w amazońskich lasach. Zadaniem pracowników Google’a było udokumentowanie terenów lasów amazońskich i społeczności zamieszkującej ten obszar.

W wyniku zaangażowania w projekt urządzeń do rejestracji prezentacji Street View stworzono rzeczywisty obraz rezerwatu Rio Negro z poziomu łodzi lub osoby przechadzającej się po amazońskich lasach. Udało się połączyć w jedną całość ponad 50 tys. zdjęć i dzięki temu mamy możliwość obserwowania panoramicznego krajobrazu z możliwością obrotu w zakresie 360. stopni. Poniżej próbka możliwości:


View Larger Map

Pieprzyku dodaje fakt, że dostęp do rezerwatu Rio Negro jest bardzo ograniczony w wyniku ochrony rządowej i penetracja tych terenów nie jest możliwa bez zgody władz brazylijskich.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry