Google udostępnia przycisk +1

Opublikowano: 2 czerwca 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Google chce wprowadzić swój system rekomendacji o nazwie +1 na strony wydawców. Firma umożliwiła wklejenie specjalnego przycisku, który polecać będzie dane treści znajomym użytkownika.

Wydawcy serwisów informacyjnych, blogerzy i inni twórcy stron internetowych mogą zainstalować u siebie specjalny przycisk +1. Google przygotowała proste narzędzie, które umożliwia wybranie odpowiedniego rozmiaru i stylu przycisku, a następnie wyświetla odpowiedni kod, który należy wkleić w wybranym miejscu własnej strony.

Google udostępnia przycisk +1 1

+1 jest odpowiedzią Google na cieszący się ogromną popularnością system rekomendacji Facebooka – przycisk „Lubię to”. Firma ma nadzieję, że wydawcy skuszą się na jego udostępnienie licząc na wyższy ruch na swojej stronie. Dzięki klikom w przycisk przy danej treści, użytkownicy mogą ją polecać swoim znajomymi oraz innym internautom. Jeśli znajomy użytkownika będzie wyszukiwał podobnej treści, polecona strona pojawi się w jego wynikach wyszukiwania.

System rekomendacji Google pozostaje w fazie eksperymentalnej. Aby skorzystać z +1 należy stworzyć swój profil w Google lub zaktualizować go. Firma daje możliwość podejrzenia własnych rekomendacji oraz skasowania tych, które uznajemy obecnie za niechciane.

Wyniki wyszukiwania uwzględniające kliknięcia w +1 dostępne są obecnie jedynie w angielskojęzycznej wersji wyszukiwarki.

Dawid ZarazińskiGoogle udostępnia przycisk +1

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.