Google ulepsza przycisk +1

Opublikowano: 27 czerwca 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Firma Google udostępniła zaktualizowany przycisk „+1” w swojej wyszukiwarce, który stanowi kolejny krok do zawiązania interakcji z użytkownikami. Na czym polegają zmiany?

Google ulepsza przycisk +1 1Na swoim blogu Google informuje użytkowników o wprowadzeniu do wyszukiwarki udoskonalonego przycisku „+1”. Każdy internauta korzystający z wyszukiwarki Google może kliknąć w ten przycisk, oznajmiając jednocześnie wszystkim współużytkownikom o tym, że znalazł coś godnego uwagi. Dodatkowo, może również dodać komentarz do swojego „kliknięcia”. Google umożliwia udostępnianie znajomym z wybranych grup w serwisie społecznościowym Google+, swoich sugestii z wyszukiwarki.

System rekomendacji „+1” w wyszukiwarce Google z założenia ma pozwolić na rozwój dialogu z użytkownikami. Ma być pomocny w znajdowaniu polecanych materiałów w sieci.

Użytkownicy klikający w przycisk „+1” automatycznie powiększają swój autorski zbiór najciekawszych, pomocnych, czy interesujących materiałów znalezionych w sieci. Lista ta może być zachowana dla użytkownika, albo rozpowszechniona w publicznym profilu Google.

Administratorzy i właściciele stron www mają już od jakiegoś czasu możliwość dodania przycisku „+1” na swojej stronie. Wystarczy, że pobiorą w tym celu kod ze stron Google.

Marta Michałek-MachniewskaGoogle ulepsza przycisk +1

Podziel się!

O autorze

marta