Google w Krakowie

Opublikowano: 22 listopada 2006. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Google uruchomi w Krakowie centrum badań i rozwoju. Potwierdza to rosnące znaczenie dla firmy polskiego rynku oraz regionu Europy Środkowej i Wschodniej.
Nowe centrum będzie współtworzyć nowoczesne mechanizmy wyszukiwania i inne produkty dla wyszukiwarki przeznaczone zarówno na rynek polski, jak i światowy. Będzie to pierwsze centrum badań i rozwoju w Europie Środkowej, dziesiąta placówka w Europie i trzydziesta pierwsza na świecie.

Polska znana jest z utalentowanej i wykształconej kadry inżynierów. W tym roku Tomasz Czajka, student Uniwersytetu Warszawskiego, zwyciężył w europejskim konkursie Google Code Jam, pokonując 49 przeciwników z 15 krajów. W europejskim finale konkursu znalazło się aż 11 finalistów z Polski.

„Krakowska inwestycja świadczy o zaangażowaniu firmy Google oraz istotnej roli Polski jako rynku i kraju, w którym można znaleźć wyjątkowo utalentowanych pracowników” — powiedział Alan Eustace, wiceprezes działu badań i inżynierii w firmie Google. „W naszym przedsiębiorstwie zajmujemy się najwyższej klasy technologią informatyczną, jesteśmy bardzo zadowoleni, że będziemy mogli wspólnie z nowym zespołem z Krakowa opracowywać produkty Google dla naszych użytkowników”.

Google zatrudnia obecnie około 1,500 osób w całej Europie. Celem firmy jest stać się numerem jeden dla każdego, kogo ambicją jest rozwój zawodowy w dziedzinie nowoczesnych technologii informatycznych.

Więcej informacji o pracy w firmie Google można znaleźć w Internecie pod adresem http://www.google.pl/jobs/international.html

www.google.com

Hanna LaskowskaGoogle w Krakowie

Podziel się!

O autorze

hania