Google walczy z handlem bronią i organami ludzkimi

W tym tygodniu zespół analityków z Google Ideas współorganizował konferencję INFO Summit, mającą na celu znalezienie sposobów zwalczania za pomocą nowoczesnych technologii działalności karteli narkotykowych oraz ograniczenie handlu bronią, organami ludzkimi oraz ludźmi.

Google walczy z handlem bronią i organami ludzkimi 1Szczyt, mający miejsce w Los Angeles, został zorganizowany przez Google przy współpracy z Council on Foreign Relations. Zgromadzeni byli na nim oprócz przedstawicieli organizatorów również urzędnicy państwowi, liderzy branży technologicznej oraz ofiary nielegalnych działań w sieci.

Zadaniem szczytu było wskazanie pomysłów, jak nowoczesne technologie mogą być wykorzystane do odsłonięcia i zakłócania działań związanych z nielegalną działalnością organizacji przestępczych oraz wykorzystanie tych pomysłów w rzeczywistości.

Skupiono się także na ofiarach nielegalnych działań w sieci takich jak handel ludźmi i organami ludzkimi i próbach skomunikowania ich z władzami oraz osobami i firmami odpowiedzialnymi za nowoczesne technologie.

Odbywająca się w tym tygodniu konferencja była drugą z rzędu. Tematem przewodnim poprzedniego, zeszłorocznego szczytu, była przemoc organizacji ekstremistycznych.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top