Google wprowadza wersję beta Google Desktop 4

Firma Google wprowadza na rynek aplikację Google Desktop 4 beta, dostępną także w polskiej wersji językowej.
Google Desktop to bezpłatna aplikacja, która pozwala w prosty sposób wyszukiwać informacje w komputerze, w sieci własnych komputerów i w Internecie. Zawiera ona mechanizm pełnotekstowego indeksowania treści wiadomości email, plików, muzyki, zdjęć, czatów i stron WWW przeglądanych na komputerze, na którym jest zainstalowana.

Google Desktop 4 umożliwia użytkownikom usprawnienie wyszukiwania informacji poprzez spersonalizowanie pulpitów ich komputerów za pomocą nowych gadżetów Google. Gadżety te to umiejscowione na pulpicie miniaplikacje, dostarczające dopasowanych do indywidualnych potrzeb użytkownika materiałów takich jak gry, odtwarzacze mediów, prognoza pogody, wiadomości. Google Desktop może również rekomendować nowe gadżety i, na podstawie najczęściej wyszukiwanych i otwieranych tematów, automatycznie utworzyć spersonalizowaną stronę główną dla użytkownika.

Google oferuje obecnie setki gadżetów, które użytkownicy mogą dodać do swoich pulpitów. Nowy interfejs API do gadżetów Google Desktop pozwala programistom tworzyć i udostępniać własne moduły.

Użytkownicy Google Desktop 4 mogą:
• Zapisywać online dane i ustawienia gadżetów Google, dzięki czemu korzystają z nich na innych komputerach i mogą je odtworzyć w razie awarii.
• Dodawać ulubione gadżety ze spersonalizowanej strony głównej Google wprost na pulpit.
• Łatwo korzystać z innych usług Google z poziomu pulpitu. Przykładowo, użytkownicy mogą sprawdzić zbliżające się urodziny za pomocą gadżetu orkut.com, zobaczyć, jakie materiały są najbardziej popularne w Google Video czy skorzystać z serwisu Google Calendar bezpośrednio na pulpicie.
• Ręczne reindeksować komputery lub usuwać skasowane pliki z wyników wyszukiwania.

Ponadto, Google Desktop 4 ma teraz opcję, która pozwala administratorom sieci wyłączyć funkcję wyszukiwania pomiędzy komputerami, zarówno w konsumenckiej, jak i korporacyjne wersji produktu. Aby uaktywnić blokadę na poziomie sieci, wystarczy zablokować dostęp do określonego adresu URL.

W miarę swojego rozwoju, aplikacja Google Desktop 4 będzie dostępna
w kolejnych wersjach językowych i będzie zawierać więcej zlokalizowanych funkcji dla użytkowników z całego świata.

http://desktop.google.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry