Google wprowadza wyszukiwarkę połączeń lotniczych [wideo]

Firma Google przedstawiła wczesną wersję projektu Flight Search. Użytkownicy wyszukiwarki będą mogli dzięki niej wyszukiwać połączenia lotnicze i zarezerwować interesujące loty.

Flight Search uruchomiony został testowo dla kilku wybranych miast USA. To pierwszy efekt kwietniowego przejęcia ITA, firmy zajmującej się turystycznym oprogramowaniem. Trudno nazwać go przełomowym czy w pełni innowacyjnym, ale z pewnością – ambitnym. Nie od dziś Google chce przedstawiać nowe sposoby wyszukiwania niestandardowych informacji, w tym także danych dotyczących połączeń lotniczych.

Google wprowadza wyszukiwarkę połączeń lotniczych [wideo] 1

Projekt umożliwia określenie miejsca wylotu, destynacji końcowej oraz czasu podróży. Dodać można również filtry takie jak liczba przesiadek, konkretna linia lotnicza, połączenie przez czy oczekiwana cena.

Po wybraniu interesujących opcji, na mapce zobaczyć będzie można trasę przelotu, a poniżej – listę dostępnych lotów. Segregować je można ze względu na godzinę odlotu, linię lotniczą czy cenę. Po wybraniu interesującego lotu użytkownicy przekierowywani będą na strony linii, gdzie dokonać mogą rezerwacji. Więcej informacji znaleźć można na poniższym filmie:

Firma Google informuje, że projekt jest wciąż w fazie projektowej, testowane są na przykład modele biznesowe. Co prawda w tym momencie prezentowane są organiczne wyniki wyszukiwania, ale wyobrazić możemy sobie sytuację, w której prezentowane tu będą – wyraźnie odróżniające się – linki promocyjne. Google może również zdecydować się na model partnerski i pobierać prowizje od każdego zarezerwowanego lotu.

Warto również pamiętać, że Google dysponuje ogromną ilością baz danych i być może Flight Search zostanie w przyszłości zintegrowane z innymi usługami wyszukiwarki. Wszystko po to by dać możliwość pełnego zaplanowania podróży, łącznie z wyszukiwaniem i rezerwacją lotu, hotelu czy wybrania restauracji. Czy będzie to realne zagrożenie dla wielu istniejących dziś portali rezerwacyjnych?

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top