Google zamyka kolejne projekty

Opublikowano: 23 listopada 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Firma Google ogłosiła zamknięcie kolejnych serwisów i usług. Największe zmiany dotyczą projektu wiedzowego Knol. Firma przestanie również badać źródła energii odnawialnej.

Jak informuje Google, ostatecznie pożegnać należy się z Google Wave, rozszerzeniem przeglądarkowym Google Gears, usługą Friend Connect, narzędziem do dzielenia się zakładkami Bookmarks Lists oraz widokiem wyszukiwania Timeline.

Google zamyka kolejne projekty 1Firma postanowiła również wprowadzić duże zmiany w Knol, bazie danych tworzonych przez użytkowników, która jednak nigdy nie zyskała popularności takiej jak Wikipedia. Nad Knol, który zmieni nazwę na Annotum, pracują obecnie firmy Solvitor oraz Crowd Favorite, a projekt działać będzie w oparciu o WordPressa, pozostając „platformą ekspercką”.

Oprócz kilku projektów, Google postanowiło również zamknąć projekt Odnawialna Energia Tańsza od Węgla (Renewable Energy Cheaper than Coal, RE<C). Jego celem było zmniejszenie kosztów energii poprzez rozwój energii słonecznej. Google opublikowała dotychczasowe wyniki badań stwierdzając jednocześnie, że inne instytucje są odpowiedniejsze do kontynuowania projektu.

Google cyklicznie zamyka projekty, które nie spełniły pokładanych w nich nadziei. W październiku ogłoszono zamknięcie projektów taki jak Buzz, Labs czy Code Search. Firma skupiać chce się głównie na zagadnieniach związanych z treściami społecznościowymi oraz związanymi z danymi przetwarzanymi w czasie rzeczywistym. Obecnie najwięcej wysiłków wkłada w rozwój i promocję Google+.

Dawid ZarazińskiGoogle zamyka kolejne projekty

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.