Google zamyka kolejne projekty

Firma Google ogłosiła zamknięcie kolejnych serwisów i usług. Największe zmiany dotyczą projektu wiedzowego Knol. Firma przestanie również badać źródła energii odnawialnej.

Jak informuje Google, ostatecznie pożegnać należy się z Google Wave, rozszerzeniem przeglądarkowym Google Gears, usługą Friend Connect, narzędziem do dzielenia się zakładkami Bookmarks Lists oraz widokiem wyszukiwania Timeline.

Google zamyka kolejne projekty 1Firma postanowiła również wprowadzić duże zmiany w Knol, bazie danych tworzonych przez użytkowników, która jednak nigdy nie zyskała popularności takiej jak Wikipedia. Nad Knol, który zmieni nazwę na Annotum, pracują obecnie firmy Solvitor oraz Crowd Favorite, a projekt działać będzie w oparciu o WordPressa, pozostając „platformą ekspercką”.

Oprócz kilku projektów, Google postanowiło również zamknąć projekt Odnawialna Energia Tańsza od Węgla (Renewable Energy Cheaper than Coal, RE<C). Jego celem było zmniejszenie kosztów energii poprzez rozwój energii słonecznej. Google opublikowała dotychczasowe wyniki badań stwierdzając jednocześnie, że inne instytucje są odpowiedniejsze do kontynuowania projektu.

Google cyklicznie zamyka projekty, które nie spełniły pokładanych w nich nadziei. W październiku ogłoszono zamknięcie projektów taki jak Buzz, Labs czy Code Search. Firma skupiać chce się głównie na zagadnieniach związanych z treściami społecznościowymi oraz związanymi z danymi przetwarzanymi w czasie rzeczywistym. Obecnie najwięcej wysiłków wkłada w rozwój i promocję Google+.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry