Google zaprzecza istnieniu Androidowego botneta

Google odpiera zarzut, jakoby urządzenia z Androidem miały być wykorzystywane do rozsyłania SPAMu.

Google zaprzecza istnieniu Androidowego botneta 1Wczoraj informowaliśmy o tym, że inżynier Microsoftu, Terry Zink, wykrył botneta działającego na urządzeniach z Androidem. Google temu zaprzecza.

Dzisiaj w e-mailu wysłanym do Emila Protalinskiego, redaktora serwisu ZDNET, rzecznik prasowy Google pisze:

Nie ma wystarczających dowodów na to, że botnet faktycznie istnieje na Androidzie. Wyniki naszej analizy wskazują, że spamerzy wykorzystują zainfekowane komputery i fałszywego podpisu mobilnego (wiadomości były podpisywane jako „Wysłane z Yahoo! dla Androida” – przyp. autora) w celu ominięcia mechanizmów antyspamowych serwerów e-mail.

Zink tłumaczy teraz na swoim blogu, że mimo braku jednoznacznych dowodów, zdecydował się na publikację informacji, że botnet faktycznie wykorzystuje urządzenia z Androidem.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry