Gry JAVA wspólnie z NITRO w WP.PL

Opublikowano: 31 maja 2005. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Wspólna inicjatywa portalu Wirtualna Polska i Platformy Rozrywki Mobilnej NITRO zaowocowała udostępnieniem użytkownikom sieci bazy gier na telefony komórkowe. Internauci ściągnąć mogą ze stron WP najwyższej jakości markowe gry znane z konsol i pecetów oraz 'klasyczne' gry logiczne i zręcznościowe.

'Poszerzyliśmy naszą ofertę dla posiadaczy telefonów komórkowych o szereg niezwykle atrakcyjnych gier, które można ze stron serwisu gryjava.wp.pl ściągnąć na telefon komórkowy. Popularyzacja telefonii komórkowej i rosnące możliwości aparatów komórkowych stworzyły możliwość mobilnej rozrywki, co skrzętnie wykorzystaliśmy i natychmiast udostępniliśmy naszym użytkownikom.' – mówi Tomasz Bucholc, kierownik projektu z ramienia Wirtualnej Polski.

'Mobilna rozrywka przestaje być domeną pasjonatów gier, coraz częściej sięgają po nią osoby, które nie miały wcześniej do czynienia z grami na konsole czy pecety. Często są to użytkownicy nieco dojrzalsi. Wszyscy ci, którzy wcześniej zabijali nudę grając w kultowego ‘Węża’ teraz odnajdują w telefonie swoje ulubione gry logiczne, karciane lub zręcznościowe. Mobilna rozrywka jest doskonałym sposobem spędzenia kilku chwil w autobusie, w pociągu czy w poczekalni. Któż z nas nigdy nie nudził się podobnej sytuacji?' – dodaje Agnieszka Sokołowska, Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju NITRO.

Pod koniec 2004 roku rynek gier mobilnych osiągnął wartość bliską 2 miliardów dolarów. Prognozy analityków wskazują, iż rynek ten ma przed sobą wyraźny trend wzrostowy, w roku 2008 jego wartość sięgnie 5,3 miliarda dolarów. Użytkownicy coraz częściej sięgają po gry na telefony komórkowe, a te z kolei podlegają ciągłym ulepszeniom, aby zaspokoić oczekiwania graczy. Niemniej jednak warunkiem koniecznym korzystania z nich jest telefon wyposażony w technologię Java. Pod koniec roku 2004 tego typu aparaty stanowiły już 44% ogólnej liczby telefonów komórkowych, a w roku 2008 przewiduje się wzrost wskaźnika do 83%, przy czym prognozowany jest również wzrost liczby użytkowników gier z 12% do 18%.

http://gryjava.wp.pl

Sylwester KozakGry JAVA wspólnie z NITRO w WP.PL

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.