Hakerzy “pokonują” przeglądarkę Chrome

Hakerzy załamali zabezpieczenia przeglądarki Chrome. Potrzeba było do tego czterech lat i ogromnej nagrody oferowanej przez Google.

Hakerzy "pokonują" przeglądarkę Chrome 1Podczas pierwszego dnia konferencji CanSecWest, która odbywa się właśnie w Vancouver, Sergey Glazunov, rosyjski student z sukcesem złamał zabezpieczenia przeglądarki Chrome działającej na komputerze PC. Uzyska dzięki temu 60 tys. dolarów nagrody.

W odbywającym się jednocześnie konkursie Pwn2Own, grupa specjalistów od bezpieczeństwa z firmy VUPEN, również „pokonała” przeglądarkę Chrome. Zajęło im to pięć konkursowych minut, a wykorzystana technologia z powodzeniem może być użyta także przeciwko przeglądarkom Internet Explorer, Safari oraz Firefox.

To pierwszy rok, w którym Chrome został pokonany w konkursie hakerskim. W poprzednich latach próbowano tego dokonać, ale bez powodzenia. Firma Google oferowała coraz wyższe nagrody. W tym roku ich pula osiągnęła wartość miliona dolarów.

„Porażka” Chrome przyczynić ma się do poprawienia bezpieczeństwa aplikacji.

Nie tylko możemy naprawić błędy, ale poprzez badanie słabych punktów i technik ich wykorzystania możemy lepiej zabezpieczyć naszych użytkownikównapisali Chris Evans and Justin Schuh, inżynierowie zajmujący się bezpieczeństwem Chrome.

Konkurs hakerski śledzić można pod tym adresem.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry