home.pl z certyfikatem systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji

home.pl, dostawca usług internetowych, otrzymał certyfikat systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji – zgodność z normą ISO 27001. Jest to pierwsza tego typu certyfikacja firmy z branży hostingowej w Polsce.

Bezpieczeństwo informacji oraz systemów ich przetwarzania jest obecnie jednym z kluczowych aspektów działania przedsiębiorstw na całym świecie. Wdrażanie właściwych rozwiązań w tym zakresie gwarantuje najwyższą ochronę danych firmowych i transakcyjnych, a także bezpieczeństwo systemów informatycznych.

Międzynarodowym standardem stanowiącym normy w tym zakresie jest ISO/IEC 27001. Określa on 11 obszarów działania przedsiębiorstw (m.in. politykę bezpieczeństwa, zarządzanie aktywami, bezpieczeństwo zasobów ludzkich, bezpieczeństwo fizyczne i środowiskowe, zarządzanie systemami i sieciami czy też kontrolę dostępu), które mają wpływ na bezpieczeństwo informacji w organizacji i które mogą podlegać audytom jednostek certyfikujących.

home.pl jest pierwszą polską firmą hostingową, która otrzymała certyfikat zgodności z normą ISO 27001. Wdrożenie standardów ISO po odpowiednim audycie potwierdziła największa w kraju jednostka certyfikacyjna – BSI Polska. Standaryzacją objęto ponad 130 zabezpieczeń i procedur, które chronią dane Klientów home.pl przed kradzieżą, wyciekiem, dostępem niepowołanych osób, a także ich zabezpieczeniem na wypadek awarii.

„Zaufanie, którym obdarzają Klienci naszą firmę, jest dla nas absolutnym priorytetem. Postanowiliśmy więc wdrożyć normy bezpieczeństwa, z których korzystają największe firmy na całym świecie. Wszystko po to, by zapewnić najwyższą jakość usług i dać naszym Klientom gwarancję ochrony powierzanych danych” – komentuje wdrożenie Krystian Stypuła, pełnomocnik ds. Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji home.pl.

Przyznanie certyfikatu ISO 27001 home.pl jest unikatowym wydarzeniem w skali naszego kraju. Dotychczas podobne standardy wdrażały jedynie duże organizacje, takie jak banki czy filie międzynarodowych koncernów.

„W Polsce zaledwie 100 firm może się poszczycić zgodnością standardów zarządzania z normą ISO 27001. W większości wypadków to organizacje zdecydowanie większe od home.pl. Jest to dla nas powód do szczególnej dumy, ponieważ wdrożyliśmy ISO 27001 nie tylko jako pierwsza firma hostingowa, ale również jako jedna z pierwszych firm sektora SMB w Polsce” – dodaje Marcin Kuśmierz, dyrektor zarządzający home.pl.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Ubezpieczeniach
09.12.2021
Pytech Summit 2021
09.12.2021
Kongres Bezpieczeństwa Sieci
16.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry