HTML5 ma swoje logo

Organizacja World-Wide Web Consortium (W3C) przedstawiła nowe logo technologii HTML5. Ma reprezentować „centralną pozycję HTML5 w obecnej zmianie technologicznej”.

Rozwój języka HTML5 toczy się w atmosferze rozmów, sporów i debat. Wspierana zarówno przez największe koncerny jak i mniejszych twórców technologia stanowi bez wątpienia jeden z najważniejszych tematów związanych z przyszłością internetu.

HTML5 ma swoje logo 1W3C, organizacja zajmująca się ustanawianiem standardów dla stron WWW, przedstawiła nowe logo HTML5 zaprojektowane przez firmę Ocupop.

HTML5 potrzebuje konsekwentnego, zestandaryzowanego wizualnego języka, który służyć będzie jako rama do rozmów prezentacji i wyjaśnień – powiedział Michael Nieling, projektant Ocupop.

Nowe logo ma prezentować „centralną pozycję HTML5 w obecnej zmianie technologicznej”. Ma również odwoływać się do „ducha i istotny otwartej platformy i społeczności ją otaczającej”.

Na stronie poświęconej logo można dokonać pewnych modyfikacji w zależności od technologii jaka jest przez nas wykorzystywana. Do wyboru jest osiem klas: od multimediów do CSS3. Kupić można również specjalne koszulki (za 22,50 dolarów).

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry