HTML5 ma swoje logo

Opublikowano: 19 stycznia 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Organizacja World-Wide Web Consortium (W3C) przedstawiła nowe logo technologii HTML5. Ma reprezentować „centralną pozycję HTML5 w obecnej zmianie technologicznej”.

Rozwój języka HTML5 toczy się w atmosferze rozmów, sporów i debat. Wspierana zarówno przez największe koncerny jak i mniejszych twórców technologia stanowi bez wątpienia jeden z najważniejszych tematów związanych z przyszłością internetu.

HTML5 ma swoje logo 1W3C, organizacja zajmująca się ustanawianiem standardów dla stron WWW, przedstawiła nowe logo HTML5 zaprojektowane przez firmę Ocupop.

HTML5 potrzebuje konsekwentnego, zestandaryzowanego wizualnego języka, który służyć będzie jako rama do rozmów prezentacji i wyjaśnień – powiedział Michael Nieling, projektant Ocupop.

Nowe logo ma prezentować „centralną pozycję HTML5 w obecnej zmianie technologicznej”. Ma również odwoływać się do „ducha i istotny otwartej platformy i społeczności ją otaczającej”.

Na stronie poświęconej logo można dokonać pewnych modyfikacji w zależności od technologii jaka jest przez nas wykorzystywana. Do wyboru jest osiem klas: od multimediów do CSS3. Kupić można również specjalne koszulki (za 22,50 dolarów).

Dawid ZarazińskiHTML5 ma swoje logo

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.