HYPERmedia sponsorem XIV Festiwalu Teatralnego w Czackim

Od 13 do 16 grudnia w XXVII Liceum im. Tadeusza Czackiego w Warszawie odbędzie się XIV edycja Festiwalu Teatralnego. Imprezę uczniowie przygotowują sami – zarówno od strony artystycznej, jak i technicznej, zaczynając od budowy sceny, na obsłudze reflektorów kończąc. Co roku wystawiane jest kilkanaście różnorodnych sztuk o wysokim poziomie artystycznym. W programie tegorocznego Festiwalu znajduje się także mini-przegląd filmów krótkometrażowych.

Pierwszy Festiwal w liceum Czackiego odbył się w 1987 roku i był spontaniczną inicjatywą uczniów klasy humanistycznej. Wszystkie niezbędne rekwizyty i elementy teatru, jak scena czy kurtyna zostały przygotowywane samodzielnie.
Na przestrzeni lat Festiwal dorobił się sceny z prawdziwego zdarzenia, profesjonalnego sprzętu oświetleniowego i nagłośnieniowego. Dzięki współpracy z warszawskimi teatrami w sztukach „grają” wypożyczone rekwizyty.

Festiwal jest imprezą niekomercyjną, finansuje się z wpływów ze sprzedaży
biletów oraz dzięki pomocy sponsorów. Firma HYPERmedia jest jednym z
głównych sponsorów XIV Festiwalu Teatralnego w Czackim.

„Chcemy wspierać przejawy aktywności młodych ludzi, którzy zauważają potrzebę rozwijania kultury i sztuki. Popularyzować wartości, które niestety w dobie pisma obrazkowego odchodzą w zapomnienie. W kontekście dążeń do integracji z Unią Europejską działania takie są niezbędne, gdyż nasza kultura będzie stanowić naszą wizytówkę” – mówi Sławomir Stępniewski, prezes HYPERmedia i jednocześnie absolwent Czackiego.

http://www.czacki.edu.pl/festiwal.htm
http://www.hypermedia.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top