IAI-Shop.com Downloader: Integracja B2B sięga chmury

IAI S.A. producent IAI-Shop.com przedstawiła nową, już szóstą wersję IAI-Shop.com Downloader. Ten program łączy sklep internetowy z bazami hurtowni i automatycznie aktualizuje informacje o produktach. Do tej pory wymieniał dane w oparciu o otwarty format IOF. Teraz działa również z plikami eksportowanymi do Ceneo, Nokaut i Skąpca.

IAI-Shop.com już od roku oferuje swoim klientom całkowicie za darmo narzędzie IAI-Shop.com Downloader. Nowa wersja wprowadza duże zmiany w podejściu do integracji sklepów i hurtowni internetowych. W poprzednich 5 wersjach stosowany był tylko otwarty standard IOF (Internet Offer Format) oparty o pliki XML.

Pomyśleliśmy: otwórzmy to! Ciągle niewiele firm oferuje pełen opis informacji, którego wymaga IOF. To świetny format, ale nie każdy potrzebuje aż tak dokładnych danych i nie każdy potrafi go zaimplementować. Za to każdy integruje się z najważniejszymi porównywarkami. – wyjaśnia Paweł Fornalski, główny architekt IAI-Shop.com – Oczywiście, dane zapisane w IOF są bardziej dokładne, ale te z porównywarek są często wystarczające a przede wszystkim powszechne. Otwórzmy Downloadera i dajmy klientom nowe możliwości.

Od wersji 0.6 program obsługuje jako źródło danych pliki w formacie zgodnym z ofertami Ceneo, Skąpiec lub Nokaut. Pliki tego rodzaju generują dzisiaj niemal wszystkie sklepy i hurtownie, właśnie na potrzeby integracji z tymi porównywarkami. Daje to możliwość „podłączenia” się do opisów, zdjęć i innych atrybutów produktów i ich szybki import do sklepu. Jeżeli pliki te aktualizowane są również w zależności od dostępności produktów, program Downloader będzie również ukrywał lub pokazywał ponownie dostępność produktów w sklepie odbiorcy.

Olbrzymia część sprzedaży w Internecie opiera się o model Just In Time. Nowy Downloader czyni ją niezwykle łatwą. Kiedyś hurtownicy i detaliści musieli budować specjalne moduły do importu i eksportu. Teraz wystarczy najprostsza funkcja eksportu do porównywarki cen i Downloader, żeby w e-sklepie mieć zawsze aktualną ofertę od swoich dostawców. Integracja nigdy nie była tańsza. A przecież o to chodzi w e-biznesie: o stałą redukcję kosztów i lepszą wymianę informacji. – podkreśla Fornalski.

Dane o produktach sklepu powinny być szybko, łatwo i bezpłatnie przenoszone pomiędzy różnymi platformami sklepowymi. Taka jest idea chmury programów. Downloader rozdziela dane sklepów o produktach od systemu, w którym są przechowywane. Dzięki niemu mogą być nie tylko łatwo rozprzestrzenianie, ale też przenoszone z systemu do systemu, np. przy tworzeniu nowego sklepu.

– Z doświadczenia wiemy, że klienci uważają, że trzeba mieć program. Jednak program stanowi problem, zwłaszcza jeżeli klient chce skorzystać z nowszego lub innego programu. Czyż nie powinno być tak jak w przypadku formatu np. DOC? Tworzymy dokumenty w MS Word, a gdy chcemy przesiąść się np. na iWork czy Open Office, nasze dokumenty mogą być otwarte w innych programach. W świecie opartym o chmury programów nie możemy być uzależnieni od jednego, konkretnego systemu. – podsumowuje Fornalski

Dając IAI-Shop.com Downloader za darmo, IAI chce tworzyć nową jakość w tworzeniu sklepów internetowych. Podobnie jak przy tworzeniu IOF, przełamywane są kolejne bariery mobilności.

www.IAI-Shop.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top