IAI-Shop.com i PayPal: zapłać za sklep natychmiast i z całego świata

IAI S.A. zrobiła kolejny krok w stronę internacjonalizacji usługi IAI-Shop.com. Teraz umożliwia opłacanie swoich usług przez PayPal. Pozwala to zagranicznym klientom, bez względu na to gdzie się znajdują, na szybkie i bezproblemowe płatności. Nadal pozostanie też możliwość płacenia przelewami.

IAI S.A., od debiutu na NewConnect w grudniu 2009 roku, pracuje nad wprowadzeniem usługi IAI Shop.com, służącej prowadzeniu sprzedaży przez Internet, na rynkach międzynarodowych. W tym celu w 2010 roku przygotowała między innymi zupełnie nowy cennik. Jednak prowadzenie rozliczeń z klientami zagranicznymi przez przelewy bankowe byłoby bardzo czasochłonne i kosztowne. Ponad to praktycznie uniemożliwiałoby obsługę zwrotów nadpłaconego i niewykorzystanego przez klientów salda, z którego mogą korzystać klienci IAI-Shop.com w Polsce. Dlatego IAI zdecydowała się na współpracę z PayPal.

– Wybraliśmy na partnera PayPal patrząc w przyszłość i mając w perspektywie ekspansję zagraniczną IAI Shop.com. Mamy coraz więcej klientów zagranicznych, a wyjście z pełną ofertą poza Polskę jest naszym priorytetem w 2011 roku. Potrzebujemy partnera, który będzie marką globalną i będzie budzić zaufanie naszych przyszłych klientów.
– uzasadnia Paweł Fornalski, CEO IAI S.A.

To nie pierwsza owocna współpraca obu PayPal i IAI. Obie firmy już współpracowały przy okazji wejścia PayPal na polski rynek.

– IAI-Shop jest dla nas ważnym partnerem na polskim rynku. Integracja PayPal w ramach tej zaawansowanej platformy jest sukcesywnie rozwijana. Cieszy nas, że teraz sprzedawcy IAI-Shop.com mogą nie tylko przyjmować płatności PayPal od kupujących, ale też błyskawicznie rozliczać się w systemie PayPal z platformą – dodaje Mikołaj Zakrzewski, Business Development Manager z firmy PayPal.

IAI-Shop.com i PayPal: zapłać za sklep natychmiast i z całego świata 1IAI S.A. szykuje się do ekspansji od strony technologicznej i organizacyjnej. Obok prac nad tłumaczeniem panelu oraz materiałów informacyjnych, firma przygotowuje się do obsługi tysięcy nowych klientów z nowych rynków. Dlatego systematycznie wprowadzane są nowe rozwiązania automatyzujące i przyspieszające prace, bez względu na to, w jakim miejscu na świecie znajduje się klient. W ostatnich miesiącach w IAI-Shop.com, obok zmian w cenniku i rozliczeniach, wprowadzono angielskie szablony e-maili, zmiany w zakresie integracji z porównywarkami cen i pasażami, przetłumaczone na angielski są wszystkie maski STANDARD i ciągle rozbudowywane jest API.

Przy okazji na współpracy skorzystają polscy klienci IAI-Shop.com. Teraz ponad tysiąc sklepów obsługiwanych przez IAI-Shop.com w Polsce może natychmiast uiścić swoje płatności przez PayPal. IAI Shop.com jako jedyna platforma do prowadzenia sklepów internetowych w Polsce oferuje taką możliwość.

Oczywiście, klienci z Polski cały czas mogą opłacać IAI-Shop.com przez przelewy bankowe. PayPal daje nowe możliwości, ale nie wyklucza standardowego rozwiązania.

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry