IBM Charytatywny

W dniu 15 maja br. odbyło się uroczyste przekazanie zestawu komputerowego IBM dla Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Laskach pod Warszawą. Przekazania sprzętu, ofiarowanego w ramach międzynarodowego programu IBM KidSmart, dokonano podczas obchodzonego w tym dniu jubileuszu Zakładu w Laskach. W uroczystości wzięła udział Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, której Fundacja „Porozumienie bez Barier” jest silnie zaangażowane we wspieranie Ośrodka. Honorowym patronem projektu IBM KidSmart jest Michał Kleiber, Minister Nauki, Przewodniczący Komitetu Badań Naukowych.

„Wczesna edukacja informatyczna wyposaża dzieci w umiejętności, które teraz służą głównie do zabawy, ale w przyszłości pozwolą im z powodzeniem egzystować w dorosłym życiu,” – mówi Grzegorz Tomasiak, dyrektor generalny IBM Polska. „Nabyta wiedza i umiejętności umożliwiają wyrównanie szans dzieci słabo widzących i ich pełnosprawnych rówieśników.”

Specjalnie przystosowany zestaw komputerowy o nazwie Young Explorer będzie pomagał dzieciom słabo widzącym w oswajaniu się z komputerem jako przydatnym narzędziem umożliwiającym komunikację i dostęp do bogatych zasobów informacyjnych w Internecie. Technika komputerowa jest dla dzieci niedowidzących „interfejsem” łączącym je ze światem zewnętrznym.

Program Nauczania Początkowego IBM KidSmart jest międzynarodowym programem filantropijnym, który ma na celu wykorzystanie technologii informatycznych i komunikacyjnych we wczesnym stadium nauczania. W ramach projektu firma wyposaża wybrane polskie przedszkola w specjalny sprzęt komputerowy z oprogramowaniem przystosowanym do wykorzystania przez dzieci. Program został zainicjowany w Europie w 2000 roku i jest obecnie realizowany w 18 krajach w Europie, Azji, Australii, Południowej Afryce i na Środkowym Wschodzie. Do programu są stopniowo włączane kolejne placówki w Polsce.

Urządzenia komputerowe o nazwie Young Explorer instalowane są w specjalnych wygodnych i bezpiecznych kolorowych obudowach przeznaczonych dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Pełną instalację i serwis przekazywanych urządzeń zapewnia długoletni partner handlowy IBM firma AC Serwis.

http://www-5.ibm.com/pl/kidsmart

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top