IBM i PricewaterhouseCoopers finalizują sprzedaż PwC Consulting

IBM i Pricewaterhouse Coopers ogłosiły dzisiaj przejęcie PwC Consulting, należącego do PricewaterhouseCoopers działu konsultingu i usług technologicznych. Transakcja została w pełni zaakceptowana przez partnerów PricewaterhouseCoopers na całym świecie i uzyskała prawne aprobaty w Stanach Zjednoczonych i Unii Europejskiej. W ramach transakcji IBM zapłacił PricewaterhouseCoopers w przybliżeniu 3,5 miliarda USD w gotówce i akcjach.

W wyniku połączenia powstanie nowy dział IBM Business Consulting Services, składający się z ponad 30 000 pracowników IBM i 30 000 konsultantów PwC. W rezultacie, IBM Business Consulting Services stanie się największą organizacją świadczącą usługi konsultingowe na świecie, z oddziałami w ponad 160 krajach. IBM Business Consulting Services będzie częścią IBM Global Services.

„Fuzja ta tworzy nową kategorię na polu konsultingu. Połączyliśmy dwie organizacje o podobnej kulturze, uzupełniających się kwalifikacjach i podzielających tę samą wizję połączenia wiedzy biznesowej i technologicznej, w sposób zapewniający korzyści dla klientów,” – mówi Ginni Rometty, Dyrektor Generalny IBM Business Consulting Services. „Razem możemy zaoferować naszym klientom pełny zakres zaawansowanych i kompleksowych usług konsultingowych. W połączeniu z szeroką gamą usług, infrastruktury, technologii i zasobów finansowych IBM, udostępnimy zintegrowane rozwiązania biznesowe i technologiczne, których oczekuje wiele firm.”

Samuel A. DiPiazza, Jr, CEO w PricewaterhouseCoopers, powiedział: „Wraz z finalizacją tej sprzedaży, PricewaterhouseCoopers zakończy rozpoczętą ponad dwa lata temu reorganizację, uwalniając dział konsultingu od ograniczeń regulacyjnych w naszej branży. Połączenie PwC Consulting i IBM w pełni realizuje nasze cele dotyczące rozdzielenia działalności audytorskiej i konsultingowej oraz dostarcza klientom i naszym profesjonalistom więcej możliwości i szerszy dostęp do innowacyjnych rozwiązań. Życzymy naszym byłym kolegom powodzenia.”

Po ogłoszeniu porozumienia 30 lipca br. IBM i PwC Consulting stworzył zespół do spraw połączenia składający się z ponad 600 ekspertów, którzy zajęli się planowaniem i zarządzaniem wszystkimi aspektami związanymi z integracją ponad 60 tysięcy konsultantów i personelu. Jako część tego procesu Business Consulting Services zdecydowało się zaadoptować podział na sektory i branże stosowany w IBM oraz podział na obszary rozwiązań z PwC Consulting, co umożliwi szybką i łatwą integrację obu firm.

Równocześnie IBM mianował trzech liderów obszarów geograficznych w Business Consulting Services: Mike Collins, Dyrektor Generalny, Business Consulting Services dla Ameryki, David Dockray, Dyrektor Generalny, Business Consulting Services dla Europy, Środkowego Wschodu i Afryki oraz Hideki Kurashige, Dyrektor Generalny, Business Consulting Services dla Azji i Pacyfiku. Panowie Collins i Dockray byli poprzednio partnerami zarządzającymi w PwC Consulting. Pan Kurashige sprawował poprzednio funkcję CEO w PwC Consulting w Japonii. Wszyscy trzej dyrektorzy będą bezpośrednio podlegali Pani Rometty.

Coraz więcej firm bierze pod uwagę nowe rozwiązania biznesowe takie jak outsourcing transformacji biznesowych czy też utility-based computing (wykorzystanie niezależnych, zewnętrznych sieci komputerowych w zależności od potrzeb przedsiębiorstwa). Nowe rozwiązania biznesowe wymagają umiejętności w zakresie konsultingu strategicznego, znajomości specyfiki danego sektora rynku, zrozumienia kluczowych rozwiązań w zakresie zarządzania, np. kontaktami z klientami, łańcuchem dostaw czy też transakcjami finansowymi – są to obszary, w których PwC Consulting jest niekwestionowanym liderem. Doświadczenie to wymaga połączenia z wiedzą i doświadczeniem z zakresu outsourcingu, znajomości struktur informatycznych oraz kluczowymi technologiami i zasobami finansowymi – obszarami, w których IBM zajmuje pozycję lidera. IBM Business Consulting Services zajmuje unikalną pozycję pozwalającą doradzać i dostarczać swoim klientom pełny zakres nowych modeli wykorzystania informatyki w biznesie, umożliwiających szybszy zwrot z poniesionych inwestycji na infrastrukturę IT.

IBM zamierza skorzystać z usług firmy Ernest & Young przy przeprowadzaniu audytu w dziale Business Consulting Services.

http://pl.ibm.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top