IBM, Microsoft i Silves dostarczają system komputerowy do prasowej obsługi wizyty Papieża w Polsce

IBM Polska dostarcza sprzęt komputerowy do obsługi biur prasowych podczas pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Polski. Sprzęt jest wykorzystywany w działającym od 12 czerwca biurze akredytacyjnym w Warszawie obsługującym dziennikarzy z całego świata. Ponadto, IBM wyposaży w komputery biuro prasowe uruchamiane podczas trwania pielgrzymki w Krakowie, które ma w założeniu służyć dwóm tysiącom dziennikarzy. Na potrzeby obu biur IBM dostarczył 34 stacje robocze do krakowskiego biura prasowego i 10 stacji roboczych wraz serwerem do warszawskiego biura akredytacyjnego. Została również stworzona baza danych w oparciu o oprogramowanie IBM DB2 na WebSphere służąca do rejestracji akredytowanych dziennikarzy.

Oprogramowanie do dyspozycji centrów prasowych zostało dostarczone przez firmę Microsoft, która przekazała na ten cel pakiety Windows 2000 Server, Windows 2000 Client Access Licence oraz Office 2000 w wersji polskiej i angielskiej.

Całość sprzętu i oprogramowania została zainstalowana i oddana do użytku przez partnera handlowego IBM Polska, firmę Silves Sp. z o.o. , dostawcę sieci LAN i sprzętu komputerowego. Silves jest też odpowiedzialny za instalację i zarządzanie systemem informatycznym podczas pracy biur prasowych w Warszawie i Krakowie.

Silves zajmuje się kompleksową obsługą informatyczną głównie dużych i średnich firm na rynku polskim. Jego celem jest wykreowanie wizerunku firmy rzetelnej i lojalnej w stosunku do klienta.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry