IBM Polska Diamentowym Sponsorem

24 stycznia br. w Pałacu Prezydenckim odbyło się uroczyste podsumowanie realizacji projektu w 2001 roku. Prezydencka inicjatywa “Internet w Szkołach – Projekt Prezydenta RP” jest ogólnopolskim przedsięwzięciem umożliwiającym wyposażanie placówek oświatowych w kompletne pracownie internetowe finansowanym ze środków pozabudżetowych.

W trakcie uroczystości Prezydent Aleksander Kwaśniewski uhonorował tytułem Srebrnego, Złotego i Diamentowego Sponsora firmy, które ufundowały w 2001 roku pracownie internetowe.

Dziękuję wszystkim osobom, firmom, instytucjom, które nie tylko zrozumiały założenia tego programu, ale pomogły realnie w stworzeniu już ponad stu pracowni komputerowych, internetowych, – powiedział Prezydent Aleksander Kwaśniewski – Dzisiaj wręczyliśmy diamentowe, złote i srebrne nagrody naszym sponsorom, także patronom medialnym, ale chciałbym by poza tymi nagrodami – symbolicznym uhonorowaniem – mieć to poczucie wielkiej satysfakcji. To jest coś, czego nie da się przeliczyć na żadne nagrody, statuetki.

IBM Polska przekazał na rzecz projektu 30 komputerów osobistych, które pozwolą na wyposażenie 3 pracowni internetowych, za co otrzymał tytuł Diamentowego Sponsora. Tytuł Diamentowego Sponsora przyznawany jest firmom, których wsparcie przekracza równowartość 130 tysięcy złotych.

Jesteśmy dumni, że możemy wesprzeć inicjatywę Prezydenta RP, która umożliwia polskiej młodzieży dostęp do Internetu – powiedział Grzegorz Tomasiak, dyrektor generalny IBM Polska. Internet jako medium komunikacyjne i źródło informacji jest narzędziem, którego znajomość ułatwia młodym ludziom podnoszenie swoich kwalifikacji i znalezienie satysfakcjonującej pracy.

Wyboru 3 pracowni internetowych, które wyposaży IBM Polska, dokona Rada Programowa Projektu. W ramach współpracy z IBM transportu i instalacji sprzętu podjęła się warszawska firma AC Serwis. IBM dostarczy wybranym placówkom komputery marki IBM NetVista A21 wraz z monitorami E54.

http://www.ibm.com/pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

e-Commerce Polska awards
14.05.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry