IDC IT Security Roadshow 2008

Microsoft, jako główny Partner IDC, wziął udział w tegorocznej edycji konferencji IDC IT Security Roadshow, która odbyła się w Warszawie. Podczas spotkania specjaliści w zakresie bezpieczeństwa dzielili się swoim doświadczeniem związanym z zabezpieczaniem zasobów informatycznych, walką z przestępczością internetową oraz najnowszymi rozwiązaniami informatycznymi. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. przedstawiciele firm IDC, Microsoft, a także pozostałych partnerów konferencji oraz światowej sławy niezależni eksperci i pasjonaci tematyki związanej z bezpieczeństwem. Celem konferencji było umożliwienie zdobycia eksperckiej wiedzy oraz wymiany pozytywnych doświadczeń i opinii pomiędzy specjalistami IT z całego kraju i świata.

„Bezpieczeństwo infrastruktury informatycznej oraz danych to obecnie jedno z kluczowych zagadnień, z jakimi borykają się firmy. Oprócz stosowania surowych reguł i zaawansowanych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa informatycznego, jedną z najbardziej skutecznych metod zapobiegania zagrożeniom jest edukowanie – zarówno użytkowników, jak i informatyków. IDC IT Security Roadshow to wydarzenie, które właśnie edukacji i wymianie doświadczeń ma służyć. W tym roku w konferencji wzięli udział światowej sławy fachowcy w dziedzinie bezpieczeństwa i jest nam ogromnie miło, że mogliśmy polskim informatykom umożliwić bezpośrednie spotkanie z nimi. Liczę, że wiedza zdobyta podczas naszej konferencji zaowocuje z jednej strony większą świadomością czyhających na nas zagrożeń, a z drugiej – doskonałą znajomością najlepszych metod obrony przed nimi” – powiedział Andrzej Jarosz, Dyrektor Zarządzający IDC Polska.

W warszawskim hotelu Marriott spotkali się eksperci z takich firm jak: Microsoft, IDC, Trend Micro Qualys, Secure Computing, Oracle, IBM i innych. W swoich prelekcjach skupili się oni na kwestiach bezpieczeństwa infrastruktury informatycznej i danych, prezentując najnowsze osiągnięcia technologiczne, a także na bezpieczeństwie użytkowników Sieci Internetowej, potencjalnych zagrożeniach i metodach ich unikania. Podczas spotkania zaprezentowano problemy i tajemnice ekspertów ds. bezpieczeństwa, wyniki badań i analiz zmian w branży bezpieczeństwa informacji, a także kompleksowy przegląd najnowszych technologii i dostawców – liderów branży.

„Mimo dynamicznie zmieniającej się charakterystyki zagrożeń internetowych, takich jak spam czy wymuszenia online dobrze opracowana i wdrożona strategia bezpieczeństwa nadal jest w stanie zapewnić znaczące zwiększenie poziomu bezpieczeństwa firmy. Firmowa strategia bezpieczeństwa opracowana przy zrozumieniu istniejących i przyszłych zagrożeń pozwala także lepiej zaadresować lęki klientów, którzy według niedawno przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii badań, boją się przestępstw internetowych bardziej, niż włamań, rozbojów czy kradzieży auta. Z powodu braku ograniczeń terytorialnych i problemów w zakresie jurysdykcji Internet stał się miejscem szeroko zakrojonych działań zorganizowanych grup przestępczych. Ich celem jest kradzież nie w prawdziwym, ale wirtualnych świecie – a tu często nasza odpowiedź na ataki okazuje się nie dość zdecydowana i mało skuteczna. Jednocześnie, nadal cała rzesza użytkowników nie uświadamia sobie w pełni zagrożeń, jakie czyhają na nich w Sieci, a to zjawisko jest szczególnie niebezpieczne w przypadku dzieci. W swojej wieloletniej karierze zawodowej spotykałem się często z przypadkami daleko idącej niefrasobliwości w korzystaniu z globalnej sieci. Wierzę, że szeroko zakrojone akcje edukacyjne i konsekwentne powracanie do tego tematu sprawią, że wszyscy będziemy mogli poczuć się bezpieczniej” – powiedział Edward P. Gibson, Chief Security Adviser w Microsoft UK, który wystąpił w Warszawie z prelekcją.

IDC IT Security Roadshow to doroczne seminarium dla dyrektorów i specjalistów IT, poszukujących najświeższych informacji, nowych trendów oraz rzetelnej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa informatycznego. Podczas konferencji mają oni możliwość spotkania się z największymi światowymi sławami i profesjonalistami w  tym zakresie, a także zapoznania się z najlepszymi praktykami i doświadczeniami przedstawicieli branży.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry