Igrzyska w Pekinie w Wirtualnej Polsce

Opublikowano: 6 sierpnia 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Wirtualna Polska uruchomiła serwis poświęcony igrzyskom w Pekinie pekin.wp.pl.

W serwisie znaleźć można aktualne informacje związane bezpośrednio z potyczkami sportowców, ale też „około olimpijskie” ciekawostki. Będą zdjęcia, wyniki, szczegółowe terminarze i klasyfikacja medalowa. Laury Polaków odmierzać będzie specjalny olimpijski licznik.

„Przygotowaliśmy sylwetki wszystkich polskich olimpijczyków, a także ich rywali, opisy dyscyplin i historię nowożytnych igrzysk. Chcemy, by serwis stał się skondensowanym kompendium wiedzy na temat imprezy, w której udział jest marzeniem każdego sportowca.” – mówi Rafał Miernik, p.o. Kierownika Grupy Sport. „Chcemy się także czymś wyróżnić – specjalnie dla nas, sportowe zmagania na bieżąco komentować będzie Andrzej Janisz – dziennikarz Polskiego Radia. Refleksjami dotyczącymi walki polskich drużyn siatkarek i siatkarzy dzielić się będzie natomiast na swoim blogu były selekcjoner żeńskiej reprezentacji, znany z bezkompromisowych sądów, Andrzej Niemczyk. Zapraszamy też do współpracy internautów, którzy będą mieli możliwość oglądania olimpiady na własne oczy. Chętnie zamieścimy przesłane nam pliki wideo, mp3 czy interesujące teksty.” – dodaje Rafał Miernik.

Użytkownicy serwisu pekin.wp.pl znajdą w nim wiele ciekawostek poświęconych kulisom  igrzysk, będą mogli podyskutować na forum i na bieżąco skomentować sportowe wydarzenia w specjalnie utworzonym „pokoju czatów”. W osobnej zakładce w serwisie, znajduje się  program telewizyjny – informacja o terminarzu programów sportowych w kilku stacjach TV.

Osobny blog w serwisie powstał we współpracy z członkami Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. To specjalne miejsce dla użytkowników, którym Chiny kojarzą się przede wszystkim z łamaniem praw człowieka. Igrzyska w Chinach wywołują bowiem nie tylko sportowe emocje, lecz także wiele kontrowersji…

www.pekin.wp.pl

Hanna LaskowskaIgrzyska w Pekinie w Wirtualnej Polsce

Podziel się!

O autorze

hania